Початкові класи

Робота вчителем початкових класів

Робота вчителем початкових класів
Робота вчителем початкових класів
Робота педагогів по праву вважається однією з найбільш гуманних, творчих і потрібних суспільству професій. Саме педагог створює фундамент для всіх інших співробітників і працівників сфер і спеціальностей, даючи перші знання дітям, привчаючи їх сприймати інформацію, вчитися.

Фахівці даного профілю грають важливу роль в процесі формування особистості кожного з учнів, тому при виборі професії педагога необхідно все дуже ретельно зважити і подумати над тим, чи зможе майбутній фахівець постійно спілкуватися з дітьми, пробиратися крізь небажання сприймати що-небудь, наставляти їх на вірний шлях.

Особливо складною і важливою є робота вчителем початкових класів, який стає першою людиною, зустрічаючим маленьких першокласників у школі, що допомагає дітям адаптуватися в нових умовах серед незнайомих однолітків, вчитися сприймати і засвоювати інформацію. У даному випадку мова йде не тільки про те, щоб грамотно і доступно пояснювати свій предмет, а про те, щоб налагодити відносини з маленькими дітьми, зацікавити їх процесом навчання, привчати концентруватися, розвивати мислення, фантазію і т.д.

Якщо вчитель літератури повинен забезпечити учням такі складові знання, як загальне розуміння літературного процесу різних країн, конкретні твори, пояснити, чим цікава біографія Джека Лондона і що намагався сказати автор «Собору Паризької Богоматері», то вчитель початкових класів викладає одночасно всі предмети, намагаючись в першу чергу дати учням не академічні знання, а викликати інтерес до навчання, навчити вчитися.

Для роботи з самими маленькими учнями вчителю необхідно володіти умінням концентруватися, самовладанням, витримкою, терпінням, оперативною та довготривалою пам’яттю. Обов’язкові комунікативні якості, чітка грамотна мова, прекрасна дикція, голос гучний, ерудиція, вміння захоплювати предметом і зацікавлювати дітей, використовуючи в процесі навчання самі різні засоби і методи. Крім того, вчителі початкових класів повинні володіти художніми та музичними здібностями, так як найчастіше неакадемічні предмети (малювання, музика) вони теж викладають.

Серед трудових обов’язків вчителя початкових класів основними є такі, як навчання і виховання учнів, реалізація освітньої програми, проведення зазначеної кількості контрольних робіт, забезпечення відповідного державним стандартам рівня підготовки дітей. Учитель веде всю навчальну документацію, може заміняти уроки відсутніх викладачів, повинен дотримуватися свободи і права учнів у відповідності з чинним законодавством.

Вчителі даної категорії рідко будують кар’єру – як правило, прийшовши працювати в школу вчителем початкових класів, педагог протягом усього життя трудиться саме на даній посаді. Якщо є можливість і перспективи, педагог може змінити школу, але все одно буде працювати з самими маленькими дітьми. Є можливість закінчення курсів підвищення кваліфікації, продовження навчання в аспірантурі. Успішні, досвідчені педагоги, націлені на кар’єрне зростання та розвиток, часто організовують власні приватні школи.

Back to top button