Здоров'яФізіологія

Програма для телефонів вступає в бій з сидячим способом життя

Співробітники дослідницького центру госпіталю Міріам розробили мобільний додаток B-Mobile, який відстежує, скільки людина сидить, і мотивує його більше рухатися. Відомо: незалежно від загального рівня фізичної активності, тривалі періоди сидіння на одному місці небезпечні. Вони підвищують ризик серцево-судинних хвороб, ожиріння і навіть смерті.

Додаток вже успішно протестували на групі огрядних жінок середнього віку. За словами експертів, програма стане в нагоді і тим, у кого немає проблем із зайвою вагою. Отже, програма автоматично відстежує і записує, скільки часу витрачається на малорухливі заняття. Якщо людина продовжує сидіти тривалий час, то додаток подає звуковий сигнал з повідомленням, що закликає походити кілька хвилин. Коли ж норма виконана, програма хвалить користувача.

Вчені випробували три різних підходи, що скорочують періоди зниженій активності. Всі вони виявилися успішними, але найкраще працювали часті короткі перерви. Додаток спрощує цю задачу, поступово міняючи поведінку людини день за днем.

Back to top button