Здоров'яПсихологія

Плач покращує настрій, довів експеримент

У дослідженні, проведеному в Тілбургському університеті, взяли участь 60 чоловіків і жінок. Добровольці дивилися два сумних фільми. До і після перегляду учасників запитали, як вони себе відчували. Також фахівці фіксували, у кого з добровольців на очах з’являлися сльози, розповідає The Daily Mail.

60% учасників плакали, коли дивилися фільм “Хатіко: Вірний друг”. Це фільм про собаку, яка залишається відданою своєму господареві навіть після його смерті. Ще 45% не змогли стримати сліз під час перегляду трагікомедії “Життя прекрасне”. Жінки плакали частіше за чоловіків.

Добровольці, які не плакали, після перегляду відчували себе так само, як і до нього. А ось ті, кого фільми розчулили до сліз, після перегляду стали сумніше, ніж до нього. Правда, вже через 20 хвилин їх настрій нормалізувалося. А через годину вони і зовсім відчували себе краще, ніж до початку перегляду.

За словами дослідників, ймовірно, настрій поліпшується, так як плач стимулює в мозку процес вироблення гормону окситоцину. Також, можливо, фільми дуже сильно засмутили добровольців, і вони доклали всіх зусиль, щоб себе підбадьорити. Крім того, учасникам могло просто здатися, що їм стало краще, ніж раніше.

Back to top button