Здоров'я

Пам’ять починає погіршуватися після 30 років – дослідження

Вчені радять тренувати пам'ять читанням
Вчені радять тренувати пам’ять читанням
Середній вік мінімальної втрати пам’яті становить 57 років, проте погіршуватися вона починає після 30, свідчать дані нового дослідження, проведеного одним з британських пізнавальних сайтів.

Згідно з опитуванням, близько 10% респондентів почали помічати провали в пам’яті приблизно в 40 років.

6% опитаних стверджують, що цей процес почався ще в 30-річному віці. Опитування також показало, що ті, кому за 50, страждають від страху втрати пам’яті, а багато стикаються і з провалами в пам’яті.

Крім того, респонденти називали приклади подібних провалів: зокрема вони виходять з дому, забувши надіти шкарпетки, або забувають, як пишуться найпростіші слова, а коли представляються на діловій зустрічі, забувають власне ім’я. 37% опитаних забували імена інших людей, а 19% – окуляри і ключі. Деякі навіть забували своїх близьких у магазині.

Як відзначають вчені, проблему погіршення пам’яті можна виправити. Фахівці рекомендують читати більше книжок, розгадувати кросворди, а також брати активну участь у виконанні домашніх завдань дітей і онуків.

Як показують дослідження, 92% людей віком понад 50 років намагаються тримати свій розум і пам’ять активними, вивчаючи що-небудь нове. Також для того, щоб залишатися при здоровому розумі якомога довше, не менш корисна фізична активність.

Раніше вчені з Італії і США виявили, що щоденне вживання багатого на флавоноїди какао може допомогти зберегти пам’ять в гарній кондиції навіть у віці 70 років і старше.