Здоров'яФізіологія

Ожиріння – причина багатьох онкологічних захворювань

Згідно з новим дослідженням, люди з надмірною вагою і ожирінням схильні до високого ризику розвитку 10 найпоширеніших видів раку, повідомляє BBC . Вчені підрахували, що у Великобританії більш 12000 випадків раку пов’язані з ожирінням. Якщо епідемія ожиріння не згасне, щороку з’являтимуться 3700 нових випадків раку.

Вчені з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини використовували дані 5 мільйонів британців. На сьогоднішній день це найбільше дослідження, присвячене даній проблемі. Дослідники з’ясували, що 13-16 кілограмів зайвої ваги пов’язані з великим ризиком шести видів раку. У таких людей частіше зустрічався рак матки, жовчного міхура, нирок, шийки матки, щитовидної залози і лейкоз. Люди з високим індексом маси тіла (ІМТ) були більш схильні до розвитку раку печінки, товстої кишки, яєчників і раку молочної залози в постменопаузі. Однак на виникнення даних видів раку вплинули й інші фактори, наприклад, менопауза.

Дослідники кажуть: хоча ожиріння було пов’язано з розвитком найпоширеніших видів раку, до деяких онкологічних захворювань воно не мало жодного відношення. Крім того, є деякі підстави припускати, що високий ІМТ знижує ризик розвитку раку простати. Взаємозв’язок раку та ожиріння є складною, але очевидною. Зниження ваги за допомогою здорової дієти і регулярних тренувань зменшить ризик виникнення онкологічних захворювань.

Шкільне життя

Back to top button