Здоров'яПсихологія

Низька самооцінка пов’язана з небажанням слухати інших

Якщо людина відкрита до позитивної критики з боку сім’ї та друзів, навіть у важкі часи, це допоможе їй підтримати самооцінку на належному рівні, встановили співробітники університетів Ватерлоо і Вілфрід Лорье. Вчені зробили цей висновок, дослідивши 113 студенти.

Виявилося, негативний погляд на життя запускав ланцюгову реакцію: людина вважала, що життєві невдачі безпосередньо пов’язані з його нікчемністю. І в підсумку люди з низькою самооцінкою хотіли, щоб близькі бачили їх в тому ж світлі, що вони самі. І вони часто не реагували на позитивні зауваження. Тому підбадьорювати таких людей немає особливого сенсу. У свою чергу, спроби підвищити самооцінку іншій людині люди знаходять виснажливим.

Якщо ж все-таки ви зважилися на це, спирайтеся на співчуття. Визнайте той факт, що самооцінка іншого знаходиться на низькому рівні. Інакше спроби підбадьорити друга за допомогою мотивування можуть привести до зниження власної самооцінки. Низька самооцінка заразна. У свою чергу, відкритість до зауваженням поліпшить і становище людини з низькою самооцінкою, і положення його друзів.

Back to top button