Нова українська школа (НУШ)

НУШ: Першокласники, а їх більш ніж 448,5 тисячі в усій країні, будуть навчатися за новим державним стандартом початкової освіти

В Україні за програмою Нової української школи навчатимуться 448,5 тисячі першокласників.

Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич на засіданні уряду в середу.

«Першокласники, а їх більш ніж 448,5 тисячі в усій країні, будуть навчатися за новим державним стандартом початкової освіти. До речі, це на 40 тис. 300 дітей більше, ніж прийшли до шкіл минулого року», – зазначила Гриневич.

Вона наголосила, що ці діти мають відчути на собі три важливі зміни для початкової школи.

«Перша – новий зміст освіти на підставі нового держстандарту, який був затверджений урядом. Друге – перепідготовлені вчителі, ідеться загалом про 40,5 тисячі вчителів. Це понад 22 тисячі вчителів початкової школи і решта – вчителі іноземних мов, які будуть працювати з першокласниками. Третя складова – першокласники мають прийти в оновлене освітнє середовище», – пояснила міністр.

За словами міністерки, уряд пішов на безпрецедентні інвестиції, виділивши на Нову українську школу понад 1 млрд грн.

«Починаючи від працівників міністерства, керівників уряду, весь уряд, ми свою роботу зробили і передали всі ці кошти до селищних, районних міських і обласних рад, на які покладалася функція розподілити кошти, провести тендери і розвезти обладнання в школи. Як показала практика, із цим завданням не змогли впоратися всі достатньо успішно», – наголосила керівник МОН.

Міністр уточнила, субвенцію держави на нову українську школу в сумі 1 млрд освоєно лише на 44%.

«Є різні області та органи місцевого самоврядування, які спрацювали по-різному. Є Сумська область, яка відразу розподілила кошти і провела практично всі закупівлі, і є Миколаївська, яка це змогла зробити на 10%, а по деяких субвенціях взагалі 0 використання», – наголосила міністр.

Back to top button