Здоров'яПсихологія

Новий додаток для планшетів навчить дітей концентрації уваги

Фахівці з Монашського університету створили, за їхніми словами, першу в світі технологію допомоги школярам з аномаліями розвитку такою як аутизм. Дітям пропонується зіграти в серію ігор на планшеті. В іграх потрібно зберегти увагу персонажа на чому-небудь. На вибір – чотири персонажа, з якими діти можуть себе асоціювати. Кожна з чотирьох ігор дозволяє тренувати різні сторони механізму підтримки уваги.

Здатність фокусувати і підтримувати увагу – важливий аспект розвитку. Також важливо вміти переключатися між завданнями, пам’ятати інформацію і використовувати її. На кожну гру йде приблизно по чотири хвилини. Зокрема, в одній грі дитині доводиться уникати подразників і фокусуватися на тому, щоб персонаж залишався на місці і уважно стежив за подіями в класі.

Ефективність підходу довели клінічні випробування за участю 77 дітей з різними відхиленнями у розвитку. Деякі з них грали в ігри по 20 хвилин на день, п’ять днів на тиждень протягом 5 тижнів. У підсумку діти, що гралися на планшеті, менше відволікалися – це помітили і батьки, і вчителі. Причому, ефект зберігався навіть через три місяці після закінчення експерименту.

Шкільне життя

Back to top button