Здоров'яПсихологія

Невизначеність підвищує мотивацію, показало дослідження

Вчені з Університету Гонконгу і Чиказького університету провели два експерименти. Учасникам першого експерименту запропонували випити велику кількість води протягом двох хвилин. Деяким сказали: вони отримають за це два долари. Решті повідомили, що вони можуть отримати один або два долари. Розмір нагороди дослідники визначали після випробування, підкинувши монетку. Коли нагорода була невизначеною, із завданням справлялися більше учасників, пише Psych Central .

У другому експерименті добровольці брали участь у торгах за коробку цукерок. Учасникам з першої групи сказали, що в коробці 4 цукерки, а добровольцям з другої, – що цукерок 2 або 4. Ставки були вище у тих, хто не знав точне число цукерок у коробці. Вчені назвали цей феномен “мотивуючим ефектом невизначеності”.

За словами фахівців, механізм, що лежить в основі даного явища, дуже простий. Коли людина повільно розгортає подарунок, вона відчуває приємне хвилювання. Саме воно підвищує мотивацію. Тобто, мотивація будується на позитивному досвіді, який приносить із собою щось невідоме.

Шкільне життя

Back to top button