Здоров'яХарчування

Неправильне харчування всього за два дні здатне підірвати здоров’я

Дослідники з Університету Темпл провели унікальний експеримент. Вони вирішили встановити, як продукти звичайної американської дієти впливають на здоров’я людей. Вчені попросили шістьох добровольців протягом тижня з’їдати не менше 6 000 калорій з нездорової їжі в день, передає The Daily Mail.

Троє чоловіків спочатку мали нормальну вагу, у решти була надлишкова маса тіла. Але ожирінням ніхто з учасників не страждав. Молодих людей годували піцою, бургерами та іншою шкідливою їжею. Раціон учасників на 50% складався з вуглеводів. 35% займали жири, а 15% – білки. Крім того, добровольці дотримувалися суворого постільного режиму протягом усього експерименту. У лікарні за станом учасників ретельно спостерігали лікарі.

За тиждень добровольці набрали в середньому 3,5 кг. При цьому на другий день у всіх чоловіків зафіксували швидкий і тривалий підйом інсуліну в крові. Вживання їжі, калорійність якої в 2 або 2,5 рази перевищувала нормальну, призводило до розвитку стійкості всіх тканин, у тому числі жирової, до інсуліну вже на перший або другий день. Фахівці виявили, що інсулінова резистентність була пов’язана зі зниженням активності інсулін-залежних переносників глюкози GLUT4.

Шкільне життя

Back to top button