Здоров'яПсихологія

Нейрони взаємодіють один з одним як друзі в соціальній мережі

Вчені з Університету Базеля і Університетського коледжу Лондона повідомляють: у кожної нервової клітини є зв’язки з багатьма іншими. Однак найбільш тісний зв’язок утворюється тільки між декількома клітинами, які найбільш схожі один на одного. Дослідники вивчали зорову кору головного мозку, яка одержує інформацію від очей і забезпечує зорове сприйняття.

Нейрони в цій області мозку реагують на зорові образи. Важко зрозуміти, між якими клітинами утворюються синапси (з’єднання), так як нейронів багато, і вони розташовані дуже близько один до одного (приблизно 100 тисяч на кубічний міліметр). Використовуючи декілька високотехнологічних методів нейровізуалізації і вимірювання електричної активності мозку, дослідники з’ясували, що з’єднання між нейронами схожі на соціальну мережу.

Сайти на кшталт Facebook дозволяють підтримувати контакт з великою кількістю знайомих. При цьому у більшості людей існує набагато менше коло близьких друзів. З такими друзями у нас найбільше загального і їхня думка для нас важливіша, ніж думка інших. У мозку дуже багато слабких з’єднань, але вони незначно впливають один на одного. А ось кілька нейронів зі схожими функціями роблять на діяльність один одного найсильніший вплив. Працюючи разом, вони поширюють інформацію про зовнішній світ. Слабкі зв’язки, швидше за все, забезпечують пластичність мозку. Якщо обставини різко міняються, вони можуть посилитися.

Шкільне життя

Back to top button