Здоров'я

Найнебезпечніше взуття

Найнебезпечніше взуття
Найнебезпечніше взуття
Здавалося б, у питаннях жіночого взуття давно все ясно – високі підбори, як і «балетки» – однаково шкідливі. Проте вчені не вгамовуються і продовжують проводити дослідження в цій області …

Правда, створити сенсацію їм вдається все рідше. Результати дослідження британського хірурга-ортопеда Енді Голдберга так само назвати несподіваними – важко. Він, як і сотні його колег раніше, назвав взуття на високому тонкому каблуці найнебезпечнішою для жіночих ніг. Але при цьому зробив одне важливе уточнення … «високим» на думку фахівця, слід вважати каблук вище 7-ми сантиметрів.

В якості підтвердження своєї теорії, доктор навів аргумент про неправильний розподіл фізичного навантаження на тіло при ходьбі на високих підборах. Нібито, саме у взутті, в якій каблук перевищує позначку в 7 сантиметрів, навантаження на носок ноги стає найбільш небезпечною і призводить до відомих наслідків – деформації стопи, що викликає больові відчуття в ногах і хребті.

Тривале ходіння в «небезпечною» взутті може призвести не тільки до хронічної втоми ніг, але і більш серйозних наслідків – розвитку хронічних захворювань опорно-рухового апарату (аж до інвалідності – як заявляє експерт). Особливу небезпеку високі підбори представляють для жінок, які мають надлишкову вагу .

Навряд чи модниці прислухаються до закликів хірурга і перестануть носити «трендове» у всі сезони взуття, але враховувати цю інформацію все ж варто, хоча б іноді, залишати улюблені «шпильки» вдома …

Back to top button