Здоров'яПсихологіяСоціальне здоров'я

Надмірна вага знижує заробітну плату

У новому дослідженні взяли участь 150 000 шведських чоловіків. Вчені проаналізували медичну статистику і дані про доходи учасників. Чоловіки, що страждали ожирінням в 18 років, подорослішавши, заробляли на 16% менше, ніж їх однолітки з нормальною вагою. Люди з надмірною масою тіла (з індексом маси тіла (ІМТ) від 25 до 30) в дорослому віці теж заробляли значно менше. Люди з ожирінням і надлишковою масою тіла отримували стільки ж, скільки ті, хто не довчився в університеті три роки.

Вчені зосередилися на чоловіках, у яких був брат, який брав участь в дослідженні, тому що ожиріння пов’язане з багатьма чинниками, включаючи доходи сім’ї. Це дозволило дослідникам порівняти вагу братів з урахуванням сімейної ситуації. Навіть у такому випадку ожиріння корелювало з низькою зарплатою. Чим більше важила людина, тим менше вона заробляла.

Дослідники припустили: результати можна пояснити тим, що у підлітків з ожирінням не розвиваються мотиваційна сфера і впевненість у своїх силах. Знущання, низька самооцінка і дискримінація з боку однолітків та вчителів, ймовірно, опосередковано впливають на матеріальне благополуччя. Вчені відзначають, що висновки стосуються не тільки Швеції, а й інших країн, наприклад, США і Великобританії. За приблизними оцінками, в усьому світі від 150 до 160 мільйонів дітей шкільного віку в 2004 році мали надлишкову вагу, з них близько чверті страждали ожирінням. Тим часом, дітям складно оцінювати наслідки своїх дій. Їх переваги і раціон харчування багато в чому залежать від батьків.

Шкільне життя

Back to top button