Здоров'яПсихологія

Вчені пояснили, чому стрес прискорює старіння жінок

Хронічні стреси пов’язані з передчасним старінням, розвитком різних захворювань і підвищенням смертності. Біологічний механізм даного явища пояснили американські вчені.

Науці відомий «антивіковий» гормон клото (названий по імені давньогрецької парки Клото, яка пряде нитку життя), що виробляється в нирках і головному мозку. Він регулює процес старіння і підтримує здоров’я організму, в тому числі головного мозку. Психіатри і неврологи з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (США) виявили, що сильний хронічний стрес у жінок впливає на вироблення цього гормону.

У проведеному вченими дослідженні взяли участь 178 некурящих відносно здорових жінок у віці від 20 до 50 років, що мають як мінімум одну дитину від 2 до 16 років. У частини жінок були діти, які страждають від аутизму. У всіх учасниць дослідження за допомогою спеціальної методики було виміряно рівень стресу. Так, 90 матерів з дітьми-аутистами страждали від хронічного сильного стресу, 88 матерів, діти яких нормально розвиваються, мали низький рівень стресу.

У ході дослідження жінки заповнювали різні тести, що виявляють їх психологічні особливості, особливості поведінки і соціальне становище. Також учасниці здавали кров на аналіз.

Згідно з отриманими результатами, жінки, що зазнавали постійний сильний стрес, мали більш низький рівень гормону клото, ніж матері з низьким рівнем стресу. При цьому зі збільшенням віку у жінок з хронічним сильним стресом рівень клото знижується значно швидше, ніж у жінок, які його не випробовують. У той же час у жінок з низьким рівнем клото були виявлені симптоми депресії.

Вчені констатували, що на вироблення гормону клото впливають психосоціальні стреси. Можливо, подальше вивчення змін рівня клото дозволить пояснити зв’язок між стресом, депресією і прискореним розвитком соматичних захворювань. Дослідження також проливає світло на процес старіння. Це знання, на думку вчених, може бути використано в терапевтичних цілях – для зниження наслідків стресу для здоров’я.

Вчені активно шукають спосіб звернути назад або хоча б уповільнити процес старіння. Так,британські вчені ідентифікували Ген , пов’язаний з тривалістю життя, імунітетом і стійкістю до хвороб. Японським дослідникам вдалося стримати у групи «літніх» мишей інший ген, який грає важливу роль в старінні тканин. А американські вчені «омолоджували» старих мишей, роблячи їм ін’єкції плазми молодих родичів .

Шкільне життя

Back to top button