Здоров'яПсихологія

Любов і турбота притупляють реакцію на стрес

Попередні дослідження показали: нагадування про любов і турботу знижують больову чутливість. Виявляється, вони ще й знижують інтенсивність реакції мозку на стрес. Отримані результати, ймовірно, допоможуть в лікуванні таких захворювань, як посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). В дослідженні вчених з Університету Ексетера взяли участь 42 здорові людини. В процесі МРТ-сканування їм ненадовго показували фотографії, на яких були зображені прояви турботи і любові, пише Psych Central.
Любов, турбота - Шкільне життя
Дослідники помітили: в момент перегляду фотографій різко знижувався рівень активності в миндалевидному тілі (області мозку, яка є відповідальна за реакцію на стрес). Більш того, після перегляду фотографій дана частина мозку не реагувала на загрозливі особи або слова. Це відбувалося, навіть якщо людина не звертала уваги на зміст показаних фотографій.

Ряд психічних захворювань, в тому числі, ПТСР, характеризується гіпернастороженністю, пов’язаної з надмірною активацією мигдалеподібного тіла, негативними емоціями і обмеженою здатністю до їх регуляції. Зниження інтенсивності реакції на стрес допоможе мозку функціонувати більш ефективно під час стресової ситуації, а людина зможе швидко заспокоїтися після неї. Це особливо важливо для тривожних людей.

Шкільне життя

Back to top button