Анонс

“Кульженко: друкарська справа в Києві XIX cт.”

У неділю 8 лютого 2015 року о 12.00 Музей історії Києва запрошує на зустріч “Кульженко: друкарська справа в Києві XIX cт.”, присвячену до 150 річчю від дня народження Стефана Кульженка.

На зустрічі ви зможете більше дізнатися про видавництво “Кульженка” в Києві, побачити деякі з його робіт, а одну навіть погортати з музейними співробітниками – книгу “Владимир Красное Солнышко” (1888).

Видавництво “Кульженко” було не просто друкарнею, а центром цілої індустрії в Києві на рубежі ХІХ-ХХ століть. Успіх “Кульженко” тим більш примітний, що був цілковито заслугою засновника друкарні. Народившись в бідній родині торговця, Стефан Васильович став одним з найуспішніших підприємців Російської імперії. Його друкарня була однією з найбільших в Російській імперії, а в книжковому магазині на Хрещатику можна було придбати: книги, листівки, конверти, календарі.

Продукція видавництва “Кульженко” відрізнялася високою якістю та оригінальністю ілюстрацій, адже Кульженко один з перших, хто освоїв друк кольорових фотоілюстрацій. Ці книги та альбоми, яких було близько 1000 найменувань, не лише давали знання, але і виховували естетичний смак читачів. Тому якщо “людина – це сума всіх книг, які вона прочитала”, то світогляд киянина на рубежі століть “створив” Кульженко.

Зустріч відбудеться у музейно-виставковому центрі за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 7 (станція метро “Театральна”).
Довідки: (044) 520-28-22.

Back to top button