Здоров'яПсихологія

Культурні особливості впливають на креативність

Вчені з Університету Конкордії порівняли майже 300 осіб. Це були жителі Тайваню (члени колективіського суспільства) і Канади, країни з індивідуалістичною культурою. Фахівці запросили студентів з двох університетів в Тайбеї і Монреалі і влаштували їм мозковий штурм. Вони припустили, що члени індивідуалістичного суспільства будуть висловлювати багато нестандартних ідей. А ось колективісти, на думку вчених, навряд чи досягли успіху б у цьому, так як вони зазвичай бояться виділитися з групи, пише Psych Central.

У ході мозкового штурму дослідники зібрали дані про кількість висловлюваних ідей, їх якості (воно оцінювалося незалежними експертами), кількості негативних висловлювань (наприклад, “Це дурна ідея, яка провалиться”), самих висловах (наприклад, “Це сама дурна ідея у світі “звучить гірше, ніж” Ця ідея досить банальна “) і впевненості учасників у якості своєї роботи. Гіпотеза вчених підтвердилася. Студенти з Канади дійсно висловлювали більше ідей, ніж учасники з Тайваню. У групі з Канади зазначалося більше негативних висловлювань, і вони були яскравішими. Канадська група також виявляла самовпевненість, ніж тайванська.

Однак за якістю ідей колективісти незначно випереджали індивідуалістів. Тобто, велика кількість ідей не завжди говорить про кращий результат. Дослідники кажуть: члени колективіських товариств володіють особливою рисою. Вони більш схильні до рефлексії і воліють міркувати, а не будувати плани конкретних дій. Так, метод мозкового штурму ефективний далеко не в кожній культурі.

Шкільне життя

Back to top button