Лист Міністерства освіти і науки України від 03. 07. 2018 р. № 1/9-415 “Щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році”

Кров’яний тиск безпосередньо впливає на успіх операцій

Низький тиск настільки ж небезпечний, що й високий. Вчені встановили: знижене тиск перед операцією збільшувало ризик смерті під час або після операції. Аналізу піддалися дані 252278 пацієнтів.

Оцінювалися 29 факторів ризику, стать, етнічна приналежність, наявність проблем зі здоров’ям, прийом ліків і об’єктивний ризик від операції. Коли до уваги взяли систолічний та діастолічний тиск, картина прояснилася. Так, у пацієнтів з систолічним тиском нижче 100 мм, вірогідність смерті підвищувалася на 40%. Якщо діастолічний тиск – нижче 40 мм, то ризик виростав в 2,5 рази.

На думку вчених, фахівці зараз недооцінюють важливість тиску пацієнта до операції. Вони рекомендують звернути увагу на людей з тиском нижче 100/40 мм. Експертам належить з’ясувати, чи можна поліпшити результат операцій, якщо, приміром, медикаментозно підвищити тиск.

Шкільне життя

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*