СценаріїСценарії Нового року

Ігри на свято Нового року

“Збери сніговика”

Для гри потрібні два фланелеграфа (дошка або рама з натягнутою на них фланеллю розміром 100х70 см) і вирізані з паперу і наклеєні на фланель частини фігури Сніговика, ніс-морквина, мітла, капелюшок (2 комплекти).

Змагаються двоє. Кожен намагається якнайскоріше зібрати свого Сніговика.

Гра «Лабіринт»

Для цієї гри потрібно 6-8 кеглів (якщо кеглів немає, замініть пластиковими пляшечками). Реквізити ставлять на підлогу, відстань між ними має бути 45-55 см. Завдання учасників пройти через імпровізований лабіринт спиною, при цьому озиратися не можна. Переможе той, хто не зачепить і не зіб’є жодної кеглі. Гра відмінно підходить для дорослих і дітей різного віку. Примітно те, що малюкам грати в неї легше, в силу невисокого зросту і ваги. Можна розбити учасників на 2 команди, наприклад, дорослі і діточки, після чого запропонувати їм пройти лабіринт на час.

“Знайди пару”

Діти сідають в коло на підлогу, знімають взуття з лівої ноги, складають його в центр круга. Потім гравці по черзі, із закритими очима, підходять до купи взуття і шукають своє. Перемагає той, хто правильно одягне своє взуття.

“Новорічна заметіль”

Для конкурсу відбирається чотири учасники. Суть гри полягає в тому, щоб здути сніжинку зі столу. Учасники сідають навпроти кожного боку стола. Кожному з них видається по паперовій сніжинці.  Сенс гри в тому, щоб здути сніжинку на протилежну сторону столу. Учаснику з найсильнішими легенями видається приз. Гру можна провести кілька разів з різними учасниками.

“Холодно-гаряче”

Вибирають ведучого і відправляють його за двері. Тим часом діти ховають де-небудь у кімнаті якийсь невеликий за розмірами предмет. Далі ведучого звуть назад у кімнату − він повинен знайти цей предмет. Усі гравці допомагають ведучому: якщо він знаходиться далеко від захованого предмету, діти кричать “холодно!”, а якщо він зробив в рух у напрямі того місця, де лежить заховане – йому кажуть “тепло, ще тепліше, гаряче!”. Як тільки ведучий зробить крок не туди, зійде з правильного напряму, як усі відразу дають йому це зрозуміти.

“Знайди м’яч”

Гравці стають у коло, близько один до одного, обличчям у центр круга. Ведучий виходить на середину круга. Усі діти тримають руки за спиною. Одному з них дають м’яч середнього розміру. Діти починають передавати м’яч один одному за спиною. Ведучий прагне відгадати, у кого знаходиться м’яч. Звертаючись то до одного, то до іншого учасника, він говорить: “Руки вгору!”. Після цих слів гравець повинен відразу підняти руки вгору. Той, у кого виявляється м’яч, або хто, впустить його, стає ведучим.

“Вухо, горло, ніс”

Гравці стають у шеренгу. Ведучий встає перед ними і говорить: “Кожен буде закривати те, що я називатиму”. Діти повинні закривати тільки ті частини обличчя, які називає ведучий. Він починає по черзі називати вухо, горло, ніс, але при цьому спеціально плутати гравців. Ведучий називає, 6априклад, ніс, а закриває вуха. Хто помиляється, той вибуває з гри. Виграє той, хто залишився останнім.

“Статуя”
Два учасники стають один напроти іншого. Один з них протягом 5 секунд демонструє позу, потім повертається в початкове положення. Інша дитина повинна її точно повторити, далі вони міняються ролями. Переможцем стає той, хто точніше за всіх повторив позу.

Малюнок із секретом

У цю гру грають утрьох. Береться прямокутний лист паперу, три олівці. Домовляються, хто малюватиме першим, хто другим, хто третім. Перший гравець починає малювати, а потім закриває свій малюнок, загнувши листок зверху і залишивши зовсім мало місця для продовження (шию, наприклад). Другий, не побачивши нічого, окрім шиї, продовжує, малюючи тулуб, і залишає на вигляді тільки частина ніг. Третій закінчує. Потім відкривається весь листок − і завжди виходить смішно, адже ні хто з гравців не знав, хто і що малюватиме.

Листоноша приніс посилку

Ведучий складає в ящик речі, іграшки, цукерки, фрукти. Повертається до гравців і говорить: “Сьогодні листоноша принесла посилку і вам потрібно відгадати, що там всередині”. Викликає одного з гравців, той повинен описати щось із речей, які він там побачив (не називаючи їх при цьому), а останні відгадують. Виграє той, хто більше всіх відгадав із захованого в посилці.

Порада мудреця

Одного разу батько сказав своїм синам: «Осідлайте своїх коней, та їдьте з одного міста в інше. Чий кінь прийде до фінішу останнім, той одержить нагороду.» Сини сіли на коней і ледве плетуться. Назустріч мудрець, запитує в чому справа, чому вони так повільно їдуть. Ті розповідають. Він їм сказав усього два слова, й не пройшло хвилини, як вони вже скакали до фінішу щосили. Що він їм сказав?

Новий порядок

У деякому місті ввели новий порядок. Тепер кожного, хто хотів потрапити в місто, на вході зупиняли стражники й задавали одне й те саме питання: “Навіщо ти хочеш увійти в місто?” Якщо людина у відповідь на це питання казала правду, то її топили в ставку, а якщо неправду – вішали на шибениці. Довгий час ніхто не міг увійти в місто, пройшовши через це випробування. Але знайшовся такий сміливець, що сказав, що він зможе пройти, не будучи втопленим у ставку або повішеним на шибениці. Похвастався й… пройшов! Що ж він сказав варті?

У мішках навколо ялинки

Змагаються по 2 дитинии. Вони стають в мішки і ногами. Верх мішків тримають руками. По сигналу діти біжать навколо ялинки в різні боки. Виграє той, хто прибіжить швидше. Гру продовжує наступна пара.

Конкурс “Згадати все”

Діти протягом хвилини уважно дивляться на ялинку. Потім відвертаються та розповідають, які іграшки на ній висять. Виграє той, хто згадає більше іграшок. Але дитина-хазяїн має бути ведучим, щоб усе було чесно.

Новорічна гра: одежна метушня

Для гри треба багато старого одягу великого розміру. За 5 хвилин діти повинні одягти якнайбільше речей. Виграє той, хто одягнеться “найтепліше”.

Зайці і лисиця

Діти виконують рухи по тексту.

По лісовому лужку

Розбіглися зайчики.

Ось які ці зайчики

Зайчики-стрибайчики.

(Діти-зайчики легко бігають по залу.)

Сіли зайчики в кружок

Риють лапкою сніжок.

Ось які  ці зайчики

Зайчики-стрибайчики

(“Зайчики” сідають і виконують імітаційні рухи по тексту.)

Ось біжить лисичка —

Руденька сестричка.

Шукає, де ж ці зайчики

Зайчики-стрибайчики

(Лисиця біжить між дітками, із закінченням пісні наздоганяє.)

 

ПОКЛИЧЕМО ДІДА МОРОЗА!

Ведучий говорить фразу, а діти хором відповідають “Так!” чи ні!”

Дід Мороз відомий всім, вірно?

Він приходить о сьомій, вірно?

Дід Мороз старий хороший, вірно?

Носить платтячко й калоші, вірно?

Стовбур хороший у нашої ялинки, вірно?

Був він зрубаний із двостволки, вірно?

Що росте на ялинці? Шишки, вірно?

Помідори і пряники, вірно?

Вигляд гарний у ялинки, вірно?

Усюди червоні голки, вірно?

Дід Мороз боїться холоднечі, вірно?

З Снігуронькою він дружить, вірно?

Що ж відповіді дані на питання

Back to top button