Здоров'яФізіологія

Генетика впливає на ризик розвитку діабету більше, ніж фізична активність

Гени мають вирішальне значення для виникнення деяких захворювань. Це стосується і діабету 2 типу. Хоча фізичні вправи і здорова дієта допомагають знизити ризик розвитку даного захворювання, генетична схильність все ж грає важливішу роль, передає Science World Report .

Вчені з Медичної школи Ікан вивчали взаємодію між фізичною активністю, генетикою і ризиком розвитку діабету. У дослідженні взяли участь більше 8100 американців, 821 з яких страждав від цукрового діабету 2 типу. Фізичні вправи забезпечували людям з високим генетичним ризиком діабету менший захист від його розвитку. Особливо помітно це було в учасників з інсулінорезистентністю.

Однак дослідники враховували тільки участь в спортивних заходах, яке менше впливає на здоров’я, ніж щоденна фізична активність. Крім того, не була вивчена роль здорового харчування, іншого важливого компонента профілактики діабету 2 типу. Експерти вважають, що фізична активність корисна для здоров’я, навіть незважаючи на наявність генетичної схильності. Вона може відстрочити розвиток діабету або знизити інсулінорезистентність.

Шкільне життя

  
Back to top button