Здоров'яПсихологія

Характер людини може передбачити тривалість життя

Ученим вже давно відомо, що риси характеру впливають на здоров’я і тривалість життя. Наприклад, відкриті і поступливі люди живуть довше, ніж невротики і песимісти. Однак людина не завжди може точно судити про свій власний характер. У зв’язку з цим, дослідники з Вашингтонського університету вирішили вивчити думки друзів піддослідних. Психологи проаналізували дані великого дослідження, розпочатого в 1930-х роках. У ньому взяли участь 600 осіб (300 заручених пар), яким на момент початку дослідження було близько 25 років. П’ять близьких друзів молодих людей заповнили анкети, в яких вони оцінювали характер учасників. Самі добровольці теж розповіли про свої основні якості.
Чоловік і жінка - Шкільне життя
75 років потому дослідники розшукали учасників або їх некрологи, розповідає Psych Central . Вони порівняли відповіді добровольців з відповідями їхніх друзів і з’ясували, чия думка точніше пророкувала тривалість життя. За розповідями чоловіків про себе можна було судити про їх тривалості життя, але все ж не настільки безпомилково, як на думку їхніх друзів. Оцінки, які жінки давали власному характеру, не можна було використовувати для передбачення тривалості їх життя.

Чоловіки, яких друзі вважали сумлінними і відкритими, жили довше за інших, або, навпаки, учасники без цих рис вмирали раніше. Сумлінні люди дисципліновані, організовані, старанні і надійні, а відкриті люди допитливі і винахідливі. У жінок з довголіттям виявилися пов’язані інші риси. Довго жили жінки, які були поступливими і емоційно стабільними (на думку їхніх близьких друзів). Протилежної для емоційної стійкості рисою є невротизм – схильність до гніву, тривоги і депресії. Поступливість говорить про здатність співпрацювати з іншими людьми і співпереживати їм.

Шкільне життя