Учительська

Гриневич: МОН взяло курс на збільшення обсягу вивчення української мови у школах нацменшин

Посприяти у відкритті школи для дітей болгарської меншини в Одесі Міністра освіти і науки України Лілію Гриневич попросив Посол Республіки Болгарія в Україні Красімір Неделчев Мінчев. Зустріч відбулася сьогодні, 20 червня, у приміщенні МОН.

«В Одеській та Запорізькій області проживає велика болгарська діаспора. Зараз молодь вже не хоче жити у сільській місцевості і переїжджає до міста – в Одесу, і там ми маємо значний попит з боку болгарської общини на можливість навчання дітей у болгарській школі», – зазначив Посол.

Наразі одеські школи переповнені майже вдвічі. За останні кілька років місто прийняло понад 3,5 тис. дітей-переселенців шкільного віку. Окрім цього, Одеса активно розширюється і соціальна інфраструктура не витримує такого навантаження.

«Мушу сказати, що наразі ми не маємо можливості відкрити в Одесі окрему школу для болгарської меншини – для цього просто фізично нема вільних приміщень. Однак у нас є перелік не перевантажених шкіл, в яких можна відкрити паралель для навчання дітей з болгарської меншини», – пояснила Лілія Гриневич.

Вона відзначила, що також потрібно провести аудит – скільки дітей болгарської меншини хочуть навчатися за спеціальною програмою.

«Зараз МОН взяло курс на збільшення обсягу вивчення української мови у школах нацменшин. У нас є дуже позитивний досвід саме зі створення спеціальних начальних програм для болгарської меншини в Одеській області, де не всі предмети вивчають болгарською, а частину – українською, частину – болгарською. Пропонуємо у цих школах запровадити такий досвід. Окрім цього, нам потрібно провести аудит, скільки дітей в Одесі хоче навчатися у такому форматі, якщо це буде дуже мала кількість, ми можемо організувати їхнє навчання у звичайних класах, а для вивчення окремих предметів створювати окремі групи», – додала Міністр.

Представник Міністерства освіти і науки Болгарії Арсен Петров зазначив, що їх влаштує такий формат і вони готові залучити свої ресурси до організації навчального процесу.

«Зі свого боку ми можемо надати та повністю покрити витрати – зарплату, проживання та переїзд – вчителів з Болгарії, що навчатимуть дітей саме предметам болгарської складової, надати підручники, а також оплатити години на викладання курсів, що не входять до українського навчального плану. Наприклад, йдеться про викладання предметів з болгарського танцю та співів», – роз’яснив Арсен Петров.

Сторони підкреслили важливість продовження взаємної підтримки та співпраці.

Так, протягом останнього часу за рахунок Болгарії відбувається літнє оздоровлення та відпочинок дітей, а також підтримка воїнів АТО.

Уже відкрито 6 та планується відкрити ще 4 лінгвістичні кабінети для вивчення іноземних мов у школах та вищих навчальних закладах.

Back to top button