Здоров'яПсихологіяФізіологія

Екстраверти захищені від інфекцій краще інтровертів

Імунна система екстравертів сильніша, ніж у менш товариських від природи людей. До такого висновку прийшла міжнародна група вчених, що вивчає зв’язок між індивідуальними рисами характеру, здоров’ям і тривалістю життя. Результати їх роботи опубліковані в журналі Psychoneuroendocrinology.

Для участі в дослідженні фахівці Школи медицини Ноттінгемського університету (Великобританія) і Каліфорнійського університету (США) залучили 86 жінок і 35 чоловіків у віці від 18 до 59 років. Всі учасники були фізично здорові і пройшли стандартне психологічне тестування на п’ять основних параметрів особистості: екстраверсію, емоційність, відкритість, доброзичливість і сумлінність. Крім того, у них взяли зразки крові для аналізу активності генів, що регулюють імунну відповідь на різні несприятливі фактори навколишнього середовища.

У результаті з’ясувалося, що підвищена активність таких генів спостерігається у тих, хто набрав найвищі бали за шкалою екстраверсії, тобто дуже люблять спілкування і схильних до соціальної діяльності. У той же час в учасників, чиїм коником виявилася сумлінність, ефективність роботи імунних генів, навпаки, знижена.

«Ми виявили, що індивідууми через свою соціально орієнтовану натуру стикаються з високим ризиком зустрічі з інфекціями, мають саме таку імунну систему, яка здатна захистити їх від цієї загрози. У той же час люди від природи менш товариські меншою мірою захищені від інфекцій», – пояснив лідер групи дослідників професор Кавіта Ведхара (Kavita Vedhara), чиї слова наводяться в повідомленні Ноттінгемського університету. При цьому він зазначив, що вченим ще тільки належить відповісти на питання, що первинне: біологія визначає психологію або навпаки.

Мікроорганізми , корисні і хвороботворні, живуть в людському тілі і оточують його постійно. Людина може довгий час бути носієм будь-якої інфекції (зокрема, статевої або вірусу герпесу ), але при цьому не хворіти сама – цьому перешкоджає імунітет. Якщо ж імунна система ослаблена, захворювання, викликане мікроорганізмом, може проявитися.

Шкільне життя

Back to top button