Здоров'яПсихологія

Друзі, а не сім’я, гарантують довголіття, переконані експерти

Багато вчених вважають, що шлюбний союз та інші соціальні зв’язки зміцнюють здоров’я і гарантують довголіття. Фахівці з Університету Макгілла вивчали, як соціальні контакти впливають на тривалість життя. Вони оцінили дані більше 100000 чоловік з різних країн, розповідає The Daily Mail .

Вчені з’ясували: родина не впливає на тривалість життя. А ось зустрічі з друзями продовжують життя приблизно на 7%. Дослідники відзначають, що спілкування з членами сім’ї може підвищувати рівень стресу. Стрес, в свою чергу, згубно позначається на тривалості життя. Фахівці врахували інші змінні, включаючи вік і соціально-економічний статус людей.

У попередніх дослідженнях вчені не раз виявляли зв’язок між довголіттям і соціальними контактами. Проте в даному дослідженні вплив виявився незначним. Спілкування недостатньо, щоб забезпечити людині емоційний комфорт або підштовхнути її до ведення здорового способу життя. Можна часто взаємодіяти з іншими людьми, але при цьому все одно відчувати себе самотнім. Попередні дослідження показали, що у людей, які страждають від самотності, ризик передчасної смерті в два рази вище в порівнянні з тими, хто не відчуває себе самотнім.

Шкільне життя