Дітям не варто дивитися 3D-фільми

За словами фахівців з товариства Optometry Australia, діти молодші шести років після перегляду фільмів і телепередач у форматі 3D іноді відчувають головний біль, втому і нудоту.

До того ж поки що не відомо, до яких наслідків призводить частий перегляд 3D-фільмів в дитинстві. У спеціальних 3D-окулярах праве око бачить одне зображення, а ліве – трохи інше. Поєднуючи ці зображення, мозок отримує тривимірну картину. Для деяких дітей цей процес надто складний і виснажливий, пише The Sydney Morning Herald.

Причина може бути в існування якогось захворювання очей дитини, яке раніше не було виявлене. У будь-якому разі, за появя вищезазначених симптомів експерти радять відвести дитину до офтальмолога. Мозок вчиться візуального сприйняття протягом перших десяти років життя, тому маленьким дітям краще не дивитися фільми і передачі в 3D-форматі. У віці від 7 до 13 років дитина може дивитися 3D-фільми, але не дуже багато. Так, один фільм на день, швидше за все, безпечний для зору, але не слід проводити години перед 3D-телевізором.

Нині багато людей довго знаходяться в приміщенні і не роблять вправи для очей, а це негативно впливає на зір. Лікарі нагадують: дітям слід користуватися планшетами, смартфонами і комп’ютерами в добре освітлених кімнатах. Крім того, потрібно робити перерви не менше, ніж на п’ять хвилин щогодини. Також важливо, щоб діти щодня проводили на вулиці, принаймні, по дві години.

  
За словами фахівців з товариства Optometry Australia, діти молодші шести років після перегляду фільмів і телепередач у форматі 3D іноді відчувають головний біль, втому і нудоту. До того ж поки що не відомо, до яких наслідків призводить частий перегляд 3D-фільмів в дитинстві. У спеціальних 3D-окулярах праве око бачить одне зображення, а ліве – трохи інше. Поєднуючи ці зображення, мозок отримує тривимірну картину. Для деяких дітей цей процес надто складний і виснажливий, пише The Sydney Morning Herald. Причина може бути в існування якогось захворювання очей дитини, яке раніше не було виявлене. У будь-якому разі, за появя вищезазначених симптомів експерти радять відвести…

Оцінити

0