Здоров'яПсихологія

Дітям не варто дивитися 3D-фільми

За словами фахівців з товариства Optometry Australia, діти молодші шести років після перегляду фільмів і телепередач у форматі 3D іноді відчувають головний біль, втому і нудоту.

До того ж поки що не відомо, до яких наслідків призводить частий перегляд 3D-фільмів в дитинстві. У спеціальних 3D-окулярах праве око бачить одне зображення, а ліве – трохи інше. Поєднуючи ці зображення, мозок отримує тривимірну картину. Для деяких дітей цей процес надто складний і виснажливий, пише The Sydney Morning Herald.

Причина може бути в існування якогось захворювання очей дитини, яке раніше не було виявлене. У будь-якому разі, за появя вищезазначених симптомів експерти радять відвести дитину до офтальмолога. Мозок вчиться візуального сприйняття протягом перших десяти років життя, тому маленьким дітям краще не дивитися фільми і передачі в 3D-форматі. У віці від 7 до 13 років дитина може дивитися 3D-фільми, але не дуже багато. Так, один фільм на день, швидше за все, безпечний для зору, але не слід проводити години перед 3D-телевізором.

Нині багато людей довго знаходяться в приміщенні і не роблять вправи для очей, а це негативно впливає на зір. Лікарі нагадують: дітям слід користуватися планшетами, смартфонами і комп’ютерами в добре освітлених кімнатах. Крім того, потрібно робити перерви не менше, ніж на п’ять хвилин щогодини. Також важливо, щоб діти щодня проводили на вулиці, принаймні, по дві години.

Back to top button