Здоров'яПсихологія

Діти, які говорять на двох мовах, бачать світ інакше

У дослідженні, проведеному вченими з Університету Конкордія, взяли участь 48 дітей у віці 5-6 років. Деякі діти говорили тільки на одній мові, а решта – на двох. Серед білінгвів (дітей, які говорили на двох мовах) були ті, хто вивчали обидві мови одночасно, і ті, хто вивчив спочатку одну мову, а потім іншу, пише Psych Central. Учасникам розповіли історії про дітей, що народилися в англійців, але усиновлених італійцями, і про качок, яких виростили собаки.

Потім дослідники запитали, чи будуть діти з оповідання говорити англійською або італійською, коли виростуть, і чим будуть покриті каченята – пір’ям або вовною. У білінгвів, що вчили дві мови послідовно, уявлення про мову виявилися вірними. Так, вони знали, що дитина, вихована італійцями, заговорить по-італійськи. Однак вони також часто припускали, ніби фізичні риси і звуки, що видаються тваринами, засвоюються з досвідом. Ці діти думали, що качка, вирощена собаками, буде гавкати і бігати, а не крякати і літати.

Тобто, учасники з різних груп робили різні помилки. Ті, хто говорив на одній мові, вважали все вродженим, а білінгви думали, що всьому можна навчитися. Значить, вивчення мови в ранньому віці сильно впливає на уявлення дітей про життя. Дослідники вважають: люди, які переконані в тому, що все передається у спадок, перебувають у полоні стереотипів і забобонів. Це може формувати у них невірне уявлення про інших людей. Вивчення другої мови в ранньому дитинстві, ймовірно, допоможе запобігти появі подібних стереотипів.

Шкільне життя

Back to top button