Здоров'яФізіологія

Діти розлучених батьків ризикують набрати зайві кілограми

Розлучення батьків може несподіваним чином вплинути на дитину. Як показало дослідження, діти з розведеними батьками в 1,54 рази частіше страждають від ожиріння, пише The Daily Mail . Даний висновок вчені зробили, дослідивши 3166 норвезьких школярів.

Варто відзначити, що раніше Університет Райс вже говорив про цю проблему. Можливо, в повних сім’ях діти можуть правильно харчуватися під наглядом обох батьків. А от у випадку розлучення діти частіше надані собі. Вони мають доступ до шкідливих продуктів і більше витрачають час на малорухливі заняття. Потім, батьки-одинаки мають менше часу на приготування нормальної їжі.

Також вчені з’ясували: діти, які снідали й вечеряли з батьками, рідше мали проблеми з вагою. Отже, якщо дитина снідала разом з батьками 5-7 разів на тиждень, то ризик ожиріння знижувався на 40% у порівнянні з дітьми, які снідали з батьками 2-4 рази на тиждень. Якщо ж дитина вечеряла з батьками 5-7 разів на тиждень, то ризик падав на 30%. А ось, коли дитина обідала з батьками, ймовірність ожиріння підвищувалася на 20%.

До речі, всього три шматочки білого хліба збільшують ймовірність розвитку ожиріння майже на 50%. Співробітники Університету Наварри оцінювали вагу приблизно 10000 чоловік протягом п’яти років. Виявилося, люди, що з’їдають мінімум 120 грамів хліба, на 40% частіше повніли, ніж люди, що з’їдають максимум 60 грамів хліба на день. У білому хлібі мало клітковини, але багато цукру. Також іноді в ньому багато солі, що утримує воду.

Back to top button