Здоров'яПсихологія

Деталі простіше згадувати із закритими очима, показало дослідження

У новому дослідженні вчених з Університету Суррея взяли участь 178 добровольців. Фахівці провели два експерименти. У першому експерименті учасники дивилися фільм про електрика, який приходив в квартиру, виконував свою роботу, а потім крав речі. Потім частина добровольців повинна була згадувати фільм з відкритими очима, а решта – із закритими. Крім того, з деякими добровольцями дослідники встановлювали контакт при спільному складанні рапорту, а з деякими – ні, розповідає Psych Central .

Вчені запитували учасників, наприклад, про те, що було написано на фургоні спереду. Добровольці, які згадували деталі фільму з закритими очима, давали на 23% більше правильних відповідей. Встановлений контакт також збільшував кількість правильних відповідей, але закриті очі допомагали учасникам згадувати більше незалежно від того, чи був контакт між дослідником і добровольцем.

У другому експерименті учасники дивилися фрагмент телешоу, в якому на літню людину нападали в його будинку. Після, вчені попросили добровольців згадати не тільки те, що вони побачили, але й те, що вони почули. З закритими очима учасники згадували більше як побаченого, так і почутого. В обох експериментах добровольці, з якими дослідники не встановлювали контакт, відчували себе комфортніше з відкритими, а не із закритими очима. Однак ті, з ким контакт був встановлений, з закритими очима відчували себе більш комфортно.

Шкільне життя

Back to top button