Учительська

Депутати розроблять вчителям дрес-код (в Росії)

Кадр з фільму "Bad Teacher"
Кадр з фільму “Bad Teacher”
У Держдумі приступили до розробки Кодексу шкільної честі, в якому для вчителів з усієї Росії буде описаний бажаний зовнішній вигляд. Про це 5 серпня пишуть “Известия” з посиланням на одного з авторів документа, депутата від «Єдиної Росії» Олену Сенаторову.

Педагогам порекомендують утриматися від занадто коротких спідниць, глибоких декольте і яскравого макіяжу.

У документі, який розробляють у комітеті з питань сім’ї, жінок і дітей і з питань освіти, також опишуть норми поведінки. Зокрема, вчителям заборонять проявляти неповагу, грубість, невихованість і нестриманість.

Крім вчителів, в Кодексі будуть описані норми поведінки і для дітей. Які саме норми, газета не уточнює.

Нововведення, пише видання, носитимуть рекомендаційний характер. Разом з тим за порушення норм Кодексу його автори передбачать покарання. Так, вчителям можуть оголосити догану, а для учнів створять дошку ганьби, на яку будуть вішати фотографії порушників.

Автор кодексу, Олена Сенаторова, пояснила, що оскільки в Росії вводять форму для школярів, то її необхідно запровадити і для вчителів. Більше того, за словами депутата, педагоги дозволяють собі «одягатися з неприкритою сексуальністю і у вільний від уроків час підробляти в стрип-клубах і рекламувати послуги сексуального характеру в інтернеті». При цьому наскільки багато в Росії вчителів-стриптизерок, Сенаторова не уточнила.

Разом з тим, як відзначають “Известия”, не всі депутати Держдуми підтримують Кодекс шкільної честі. Як вважає член комітету з освіти, єдинорос Микола Разворотнєв, у педагогів «досить культури, щоб одягнутися належним чином без всяких регламентів».

У Держдумі зараз також перебуває на розгляді законопроект, який вводить по всій Росії форму для школярів. Документ передбачає, що кожен регіон сам буде встановлювати норми одягу. Деякі регіони, як, наприклад, Ставрополь, республіки Тува, Комі, вже ввели у себе форму. У той же час влада Москви пообіцяли не встановлювати для учнів будь-яких обмежень на зовнішній вигляд.

Back to top button