Здоров'яХарчування

Чорноплідна горобина – унікальний протираковий агент

Aronia-melanocarpa - Шкільне життяОнкологи з’ясували: ягоди можуть підсилити ефект хіміотерапії при лікуванні раку підшлункової. За даними Королівського коледжу Лондона і Університету Саутгемптона, було доведено ефективність екстракту аронії (Aronia melanocarpa). Він швидко вбивав ракові клітини, викликаючи апоптоз, запрограмовану клітинну смерть, пише Medical Express .

В аронії (чорноплідної горобини) багато вітамінів і антиоксидантів, включаючи поліфеноли. Екстракт цієї рослини перевірили на клітинах раку підшлункової. Їх обробляли або гемцитабіном (використовується в хіміотерапії), або екстрактом в різній концентрації. Також вчені перевірили комбінацію екстракту і ліки.

48 годин вистачило екстракту, щоб викликати клітинну смерть в концентрації 1 мікрограм на мілілітр. А в найбільшій концентрації (50 мікрограмів) він не шкодив здоровим клітинам. При цьому малі дози екстракту в поєднанні з ліками виробляли разючий ефект. Було потрібно менше препарату, що знижувало ризик побічних ефектів.

Раніше екстракт вже успішно тестували на раці мозку (ракові клітини вмирали і знижувалася ступінь інвазивності). Мабуть, основний вплив справляли рослинні поліфеноли. Їх, до речі, також можна знайти в зеленому чаї, соєвих бобах, винограді, арахісі, шовковиці та куркумі.

Шкільне життя

Back to top button