Здоров'я

Чоловічий організм довше відновлюється від наслідків куріння

Чоловічий організм довше відновлюється від наслідків куріння
Чоловічий організм довше відновлюється від наслідків куріння
Відомо, що відмовившись від куріння, людина може поправити здоров’я і вийти на показники, характерні для людей,що не палили зовсім. Але, насправді, все не так просто. Отже, жінки, що кинули палити, виходять на здорові показники приблизно через 10 років. А ось чоловіки – тільки через 20 років.

Судячи з усього, жіночий організм швидше відновлюється. Або ж чоловіки більше палять. У будь-якому випадку, обчислити універсальний термін не можна – все індивідуально. Деяким потрібно п’ять років, а хтось уже ніколи не повернеться до колишнього стану, який був до сигарет.

Правда, в середньому, щоб відновити серце, йде близько 20 років. Якщо ж людина продовжує палити, то ризик смертельної хвороби серця підвищується на 60%. Зробити дані висновки дозволила інформація, зібрана за 16 років. За цей час 18% чоловіків і 14% жінок померли від хвороб серця.

Чим більше людина курить, тим сильніше виростав ризик. Приміром, чоловік, викурював мінімум 25 сигарет в день, в два рази частіше стикалися з недугами в порівнянні з тим, хто ніколи не курив. А жінки, палили до 15 сигарет, мали збільшення ризику на 50%.

Back to top button