Здоров'яХарчування

Білий чай — величезний лікувальний потенціал

Чай впродовж багатьох століть використовується в медицині. Сучасна наука тільки починає відкривати те, що вже давно було відомо в Китаї: чай корисний для людини. Про користь зеленого і чорного чаю вже говорилося не мало (хоча поки відкриті далеко не всі їх властивості), а білий чай поки відносно маловідомий. Між тим, цей сорт чаю проходить найменшу обробку і містить найбільшу кількість антиоксидантів. І цим його користь не обмежується.

Антиоксиданти білого чаю

Антиоксиданти — це корисні речовини, які захищають організм від руйнівної дії вільних радикалів. Вільні радикали можуть завдати організму істотну шкоду, включаючи ушкодження ДНК і прискорення процесу старіння. Антиоксиданти нейтралізують активність вільних радикалів.

Профілактика раку

Білий чай може сприяти запобіганню деяких типів раку, в тому числі, раку товстої кишки, простати, і раку шлунка. Флавоноїди, різновид антиоксидантів, мають властивість стримувати ріст ракових клітин і запобігати розвитку нових клітин.

Зниження кров’яного тиску

Дослідження показали, що білий чай сприяє розрідженню крові, і поліпшенню функції артерій. Це допомагає нормалізувати кров’яний тиск і підтримувати його на нормальному рівні. Таким чином, білий чай може сприяти запобіганню деяких наслідків інсульту.

Зниження рівня холестерину

Катехіни, ще один різновид антиоксидантів, здатні знижувати рівень холестерину — білий чай рясніє цими речовинами. Більш того, катехіни знижують рівень так званого поганого, або HDL-холестерину; рівень корисного для організму холестерину залишається практично незмінним. Це допомагає запобігти утворенню холестеринових бляшок на стінках артерій і різні пов’язані з цим порушенням ускладнення.

Захист серця

розріджуючи кров, знижуючи артеріальний тиск, і нормалізуючи рівень холестерину, білий чай захищає від різних порушень серце і всю систему кровообігу. Дослідники виявили, що у людей, які п’ють по дві і більше чашки білого чаю в день, майже на 50% знижений ризик смерті від серцевого напади.

Сильні кістки

Багато фахівців вважають, що регулярне вживання білого чаю сприяє підвищенню щільності кісткової маси і допомагає уповільнити процеси старіння, які роблять кістки більш крихкими. Білий чай також може бути корисний для хворих артритом і остеопорозом.

Антибактеріальні та противірусні властивості

Білий чай — це природний вбивця бактерій і вірусів. Антиоксиданти ефективно тонізують імунну систему, забезпечуючи захист від цілого ряду мікроорганізмів та широкого кола захворювань. Крім того, білий чай допомагає уникнути захворювання застудою і грипом, і може полегшити деякі симптоми ВІЛ-інфекції.

Здорові зуби і ясна

У білому чаї міститься невелика кількість фтору та інших поживних речовин, які допомагають зберегти зуби сильними і здоровими. Крім того, він вбиває бактерії, які викликають утворення зубного нальоту, карієсу і поява неприємного запаху з рота.

Здорова шкіра

Тривале перебування на сонці, стрес і неправильне харчування є поширеними причинами пошкоджень і передчасного старіння шкіри. Речовини, якими багатий зелений чай, зменшують вплив цих факторів, і допомагають надовго зберегти здорову, сяючу шкіру.

Інші корисні властивості

Білий чай володіє і іншими корисними властивостями, хоча поки не всі вони отримали наукове підтвердження. Наприклад, він сприяє зниженню рівня цукру в крові, полегшуючи симптоми діабету; допомагає при стресі і занепаді сил.

Крім того, оскільки білий чай стимулює обмін речовин, він може бути корисний при схудненні.

Шкільне життя

Back to top button