Здоров'яПсихологія

Батьки самостійно можуть помітити перші ознаки аутизму у дитини

Дослідники з Університету Альберти вивчили побоювання, що виникали протягом року більш ніж у 300 батьків дітей з високим і низьким ризиком аутизму. Вік дітей варіювався від 6 місяців до 3 років. Коли дітям виповнилося 3 роки, фахівці обстежили їх і з’ясували, хто страждав аутизмом. Потім вчені знову повернулися до скарг батьків, пише Science World Report .

Виявилося, батьки дітей з розладами аутистичного спектру (РАС) частіше повідомляли про проблеми. Крім того, їх скарги могли б допомогти медикам виявити аутизм. Батьків шестимісячних дітей турбували порушення у дитини сенсорних і моторних функцій. У дітей у віці 12-15 місяців батьки часто помічали проблеми з мовою і спілкуванням.

За словами вчених, батьки знають своїх дітей найкраще. Тому багатьом лікарям для постановки вірного діагнозу необхідна їх допомога. Фахівці закликають батьків спостерігати за своїми дітьми, а лікарів – звертати увагу на побоювання батьків. Учені нагадують: рання діагностика дозволяє підібрати оптимальну стратегію лікування.

Шкільне життя

Back to top button