Здоров'яФізіологія

Аспірин – потужний профілактичний засіб проти раку підшлункової

Дослідження, що проводилися в американських лікарнях за участю більше 1000 пацієнтів, показали: якщо людина регулярно приймає ацетилсаліцилову кислоту, то ризик раку підшлункової значно знижується. Серед учасників дослідження у 362 був рак підшлункової залози, а 690 чоловік увійшли в контрольну групу.

Добровольці розповідали, коли вони почали приймати аспірин, як довго його вже п’ють і в якій дозуванні. Якщо людина кидала пити аспірин, це теж враховувалося. Також вказувався Індекс маси тіла і наявність шкідливих звичок. Мала доза, зазвичай призначається для профілактики серцево-судинних недуг, – це 75-325 міліграмів на добу. Високою дозою вважався прийом кожні 4-6 годин аспірину в іншій кількості.

Так, серед пацієнтів, що регулярно приймали низькі дози аспірину, ризик раку підшлункової падав на 48%. Притому, чим довше людина приймала аспірин, тим нижче рівень ризику раку. Але якщо людина кидала пити аспірин протягом двох років до проведеного дослідження, то ймовірність появи раку різко зростала (у три рази). У цілому ж завжди варто пам’ятати про побічні ефекти, які несе з собою аспірин.

  
Back to top button