Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

Англійська мова набирає популярності на ЗНО

Близько 12 тисяч вступників обрали на зовнішньому незалежному оцінюванні предмет “Хімія”, натомість англійська – стала найпопулярнішою серед абітурієнтів.

Про це  розповів в.о. директора українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко.

“Інша тенденція, яка спостерігається – це суттєве переважання у виборі предметів між історією України і математикою на користь історії України. Тобто наша левова частка абітурієнтів переконана, що математики вони, скорше за все, не знають, а історію України вони впевнені, що знають. Тому відношення 190 тисяч проти 120 тисяч на користь історії України”, – наголосив Бойко.

Він зазначив, що однією з тенденції серед виборів предметів є тотальне обрання англійської мови серед охочих вступати до закладів вищої освіти.

“Навіть на ті спеціальності, де напрям підготовки не є іноземна філологія. Це може бути туризм, це може бути міжнародна економіка, це може бути управління. Тобто там де конкурсний предмет стоїть іноземна мова”, – додав Бойко.

За його словами, спостерігається неприємна тенденція, яка стосується обрання предмету “Хімія” на ЗНО.

“Наше життя – це суцільна хімія, і ми в цьому переконуємось ледь не щодня, коли користуємось і побутовими приладами з пластику, але, на жаль, хімія не є пріоритетом для наших випускників. Більше 12 тисяч абітурієнтів вибирають це предмет для того, аби він в майбутньому став їхнім фахом. Це не найпопулярніший предмет на сьогоднішній день”, – наголосив Бойко.

Нагадаємо, що уже є основні підсумки ЗНО-2019.

Back to top button