Здоров'яПсихологія

50% батьків заперечують факт наявності у дітей зайвої ваги

The Daily Mail пише: багато батьків вважають жирові відкладення “дитячим жиром”, який потім зійде. Хтось вважає, що їх дитина має нормальнe або злегка підвищену вагу, а кожен сьомий батько з дитиною нормальної ваги переживає, що дитина занадто худа. За словами Елісса Ландау з Університету Небраска-Лінкольн, опитування показував: батьки не в змозі розпізнати проблему.

У цілому учені проаналізували 69 досліджень, що включали понад 15 000 дітей у віці 2-18 років. 51% батьків з огрядними дітьми або з дітьми з ожирінням неправильно розцінювали розмір дитини. У кожному випадку батьки повинні були оцінити вагу дитини по фотографіях або по шкалі. Потім вчені виміряли дітей за Індексом маси тіла. Батьки дітей 2-5 років рідше сприймали їх як дітей з ожирінням. Невірно оцінювали вагу дитини і батьки, які самі мали проблеми з вагою. Діти, які мали мінімум одного огрядного батька, частіше самі ставали товстунами.

Приблизно три чверті огрядних дітей продовжують мати проблеми із зайвою вагою навіть у дорослому віці, що підвищує ризик діабету 2-го типу, хвороб серця і раку. Виходить, батьки невірно оцінювали дітей, не бажаючи ставити “штампи” на дитину, або відштовхуючись від повідомлень у ЗМІ, які поширюють фотографії дуже повних дітей. Примітно: навіть батьки дітей з нормальною вагою недооцінювали вагу дитини.

Back to top button