Здоров'я

5 продуктів, що підсилюють пам’ять

5 продуктів, що підсилюють пам'ять
5 продуктів, що підсилюють пам’ять
Якщо ви не пам’ятаєте, куди поклали ключі від квартири, забуваєте привітати родичів з днем ​​народження і помічаєте, що такі провали в пам’яті все частіше псують вам життя – пора братися за розум. Вірніше, зміцнити пам’ять!

Ніколи не пізно почати здорове життя. Подбайте про свою пам’ять, приділивши більше уваги якості харчування.

Дотримуйтеся середземноморської дієти. Риба, оливкова олія, фрукти та овочі, морепродукти і м’ясо птиці – такий склад продуктів здатний знизити ризик виникнення когнітивних порушень, позитивно вплинути на роботу мозку, зберегти здоров’я серцево-судинної системи і навіть уповільнити старіння.

Скоротіть споживання червоного м’яса і молочних продуктів. Насичені жири, що містяться в червоному м’ясі та молочної продукції, підвищують рівень «поганого» холестерину. Це перекриває навіть їх корисні властивості: високий рівень білка, необхідні організму вітаміни і мінерали, в тому числі В 12, залізо і цинк. Звичайно, вегетаріанцем ставати зовсім не обов’язково, але час від часу варто заміняти ці продукти іншими джерелами білка, такими як квасоля, горох і сочевиця.

Вибирайте «правильні» жири . Щоб функціонувати нормально, мозок повинен щодня одержувати певну кількість жиру, який забезпечує організм енергією і допомагає засвоювати вітаміни. Але є жири-вороги, які тільки перешкоджають нормальній роботі всіх органів, утворюючи холестеринові бляшки на стінках судин. Омега-3 – це корисний жир, який допомагає боротися організму з запаленнями і грає ключову роль у функціонуванні мембран мозкових клітин. Людський організм не виробляє омега-3 жири самостійно, тому подбайте про те, щоб у раціоні завжди присутні багаті їм продукти, наприклад, жирна риба.

Уникайте транс-жирів . Цей різновид ненасичених жирів негативно впливає на здоров’я людини, зокрема на діяльність мозку. На продуктах, які містять транс-жири, присутній напис «гідрогенізовані жири» або «частково гідрогенізовані жири», тому уважніше читайте етикетку на упаковці, перш ніж купити товар.

Обмежте споживання солі. Якщо виключити сіль зовсім не виходить, то знизити її кількість в раціоні просто необхідно. Багаторічна споживання солі погано позначається на роботі серця, а також пригнічує розумову діяльність.

«Ви – те, що ви їсте» – цей вислів цілком і повністю відображає суть питання, адже якщо організм страждає від нестачі поживних речовин, вітамінів, мінералів і мікроелементів, то і якість життя людини знижується. З роками клітини мозку старіють і пам’ять слабшає, а якщо це відбувається поряд з поганим харчуванням, то ситуація посилюється.

Back to top button