Конспекти уроків фізичної культури 5 класФізична культураФайли

Методична розробка по темі “Баскетбол” для учнів п’ятого класу

Автор: Пех Василь Адамович

Навчальний заклад: ЗОШ І-ІІ ступенів №9 міста Ковеля

Методична розробка по темі “Баскетбол” для учнів п’ятого класу
Вступ

Баскетбол – спортивна гра, яка розвиває рухові і моральні якості, а отже, посідає значне місце у фізичному і духовному вдосконаленні особистості учня. Сучасний баскетбол – атлетична гра, яка потребує різнобічної фізичної підготовки, насамперед швидкості, стрибучості й витривалості.

До поняття швидкості входять: швидкість сприйняття та оцінки ігрових ситуацій; швидкість прийняття рішення і вибору найефективніших засобів; швидкість виконання окремих прийомів (бігу, передач, кидків); швидкість зміни одних прийомів іншими.
Оволодівши всіма швидкісними прийомами, учень зможе краще опікати суперника, обігравати його, виконувати швидкий прорив, пресінг.

Стрибучість у баскетболі необхідна під час боротьби за м”яч для оволодівання ним. І тут дуже важливі не тільки висота стрибка, а й своєчасність, напрямок і швидкість виконання.

Максимальна швидкість і срибучість необхідні протягом усієї гри, незалежно від того, де діють гравці, – в нападі чи в захисті. Це потребує високого рівня спеціальної витривалості, яка дає можливість зберігати швидкість і стрибучість протягом тривалого часу. Поряд з атлетизмом у баскетболі потрібна висока індивідуальна технічна майстерність. Великі фізичні напруження, постійні двобої та інші елементи гри ставлять великі вимоги до моральних і вольових якостей баскетболістів. Треба володіти високими вольовими якостями, щоб у жорстокій спортивній боротьбі зберегти самовладання, витримку і повагу до суперника, примусити себе подолати втому, підкорити свої бажання інтересам колективу. Неодмінна умова гри – вияв ініціативи і творчості, сміливості і рішучості, самостійності і кмітливості, наполегливості і стійкості.

До бесід про правила гри мають входити такі розділи: права та обов”язки гравців; персональні помилки і покарання за них; правила виконання штрафного кидка. Конкретні пояснення правил гри слід давати по ходу практичного вивчення тих або інших прийомів.

У розробці висвітлюється техніка виконання і методика навчання вправ для учнів 5-го класу по темі “Баскетбол”.
Ефективність уроків фізичної культури великою мірою залежить від методики навчання школярів фізичних вправ, формування у них чіткого і точного уявлення про техніку виконання відповідної рухової дії.

Конспекти уроків фізичної культури на сайті “Шкільне життя”

Завантажити: Методична розробка по темі “Баскетбол” для учнів п'ятого класу + Сертифікат (Розмір: 325.3 KB, Завантажень: 394)
Back to top button