СценаріїСценарії до Дня пам'яті жертв ГолодоморуФайли

Урок-конференція «Голодомор 1932 – 1933 рр. – геноцид українського народу в друкованих спогадах свідків, творах літератури і мистецтва»

Автор: Скворцова Ганна Борисівна

Навчальний заклад: Запорізька гімназія № 47 Запорізької міської ради Запорізької області

Урок – конференція «Голодомор 1932 – 1933 рр. – геноцид українського народу в друкованих спогадах свідків, творах літератури і мистецтва»

Цілі:  освітня – ознайомитись із спогадами свідків Голодомору на основі друкованих матеріалів і дослідити висвітлення подій геноциду українського народу в літературі, живописі, кінематографі і музиці;

розвиваюча – розвивати навики самостійної аналітичної роботи і публічного виступу з доповіддю; формувати емпатійне мислення – співпереживання людям, що опинилися у вирі несприятливих історичних подій;

виховна – зберегти пам’ять про Голодомор, виховувати повагу до минулого українського народу і непримиренність до насилля.

Завдання уроку:

1) ознайомитись з друкованими спогадами свідків Голодомору;

2) ознайомитись з літературними творами про Голодомор;

3) ознайомитись з музичними творами;

4) ознайомитись з кінострічками про Голодомор ;

5) ознайомитись з творами живопису про Голодомор.

Очікувані  результати:

1) усвідомлення змісту злочинної антиукраїнської політики радянської влади;

2) ознайомлення з досягненнями культури у висвітленні подій 1932 – 1933 рр. в Україні; 3) вміння працювати з джерелами, аналізувати їх і висловлювати власну думку стосовно досліджуваної проблеми; 4) співпереживання жертвам геноциду і нетерпимість до насилля; 5) розуміння важливості збереження і розвитку демократичної української держави; 6) формування громадянської активності та соціальної відповідальності.

Тип уроку: урок – конференція (вивчення нового матеріалу, формування вмінь та навичок).

Методи навчання: частково – пошуковий, дослідницький.

Форма уроку: словесно – наочна.

Тип навчальної діяльності: груповий.

Обладнання: «Хрестоматія з історії України 10 клас. Частина 2», роздатковий матеріал, ілюстрації картин, мультимедіа, відеоролики пісень «Свіча», «Голодомор», бланк – рецензії.

Основні  поняття та терміни: Голодомор, геноцид, модерн,  пост модерн, реалізм, експресіонізм.

Основні дати: 1932 – 33 рр. – Голодомор в Україні; 7 серпня 1932 г. – Ухвала ЦВК і РНК СРСР про застосування розстрілу та 10 – річного ув’язнення за розкрадання колгоспного майна («Закон про п’ять колосків»); 2006 г. – Закон  України «Про  Голодомор 1932 – 1933 рр. в Україні»

Завантажити: Урок-конференція «Голодомор 1932 – 1933 рр. – геноцид українського народу в друкованих спогадах свідків, творах літератури і мистецтва» + Сертифікат (Розмір: 1.1 MB, Завантажень: 2985)
Back to top button