Зарплату вчителям підвищать до рівня трьох мінімальних

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич планує підняти розмір оплати праці вчителям до рівня трьох мінімальних зарплат. Про це вона заявила в інтерв’ю Укрінформу.

За словами міністра, таке нововведення передбачене у проекті закону «Про освіту», проте, лише ухвалення документа не гарантує миттєве підвищення оплати.

—  У проекті закону «Про освіту», який ми підготували, закладена адекватна оплата праці вчителя. Зрозуміло, що ми не зможемо забезпечити її відразу, навіть якщо буде прийнятий закон. Повинен бути розроблений план, як ми будемо поступово піднімати рівень оплати праці вчителя, — зазначила Гриневич.

Гриневич відзначила, що вчительська  зарплата повинна бути на рівні трьох мінімальних заробітних плат.

— Там закладено, що зарплата повинна бути на рівні трьох мінімальних заробітних плат. Це трохи більше, ніж середня зарплата вчителя зараз. Це не надто багато, але все ж більш адекватно, ніж зараз, —додала міністр.

Чиновник уточнила, що в законопроекті передбачена сертифікація вчителів, яка дозволить їм отримувати доплати.

Якщо ми не можемо зараз всім підняти зарплату, то принаймні тим, хто працює більш якісно. І тому в законі передбачена добровільна сертифікація вчителів. Добровільна означає, що йдуть на сертифікацію тільки ті вчителі, які хочуть. І ця сертифікація буде присвячена в основному втілення реформи. Сертифікацію пройдуть ті вчителі, які володіють новими методиками компетентісного навчання. Якщо люди володіють цим, якщо вони це можуть, то тоді вони повинні отримати доплату до своєї зарплати, — вважає міністр.

26 коментарі

 1. Олександр

  Працюю вчителем в початковій школі 9 років ( в своєму місті я єдиний чоловік, який працює в початковій школі ), заробітня платня 3200, що отримав, то і віддав державі (газ, квартира, тепло, вода). Нехай оті “реформатори” попрацюють на цю заробітню платню, а то звикли жити задарма… Де реформи??? Де вони??? Ота купа паперів, яку потрібно надавати щомісяця департаменту (звітність) – це реформа??? Прибрати взагалі її. ЗАЛИШИТИ: журнал, календарний та поурочний план, виховний план. Все. Більше нічого не повинно відволікати вчителя від роботи. Давно би покинув цю роботу, жалко дітей, тільки заради них і йду на роботу.

 2. где можна преподавателю музыки пройти сертификацию. напишите адрес. какие нужно подготовить вопросы. и где можно ознакомиться с правилами сертификации.
  30 лет работаю в киеве в лицее. и зарплата 1870 гривен чистая нет часов музыки… 10 – 12 часов.я такой позорной заплаты которой нельзя при сегодняшних ценах заплатить за квартиру еще не видела. в 1986 году после института – 27 часов – 350 рублей ( бриллиантовое кольцо стоило 300 рублей) это для сравнения. и что теперь делать идти на продленку подмитать улицу. часы музикального искусства и изо сократили до минимума и вообще собираются убрать вот это реформы разучить учиться и дебилизация полная.

  • Вікторіє, я вам раджу НЕГАЙНО розрахуватися зі школи, бо вчитель,як мінімум, просто зобов”язаний вміти грамотно писати, подмЕтать – пишеться з літерою Е!.думайте не про бриліанти,а про свій стан душі насамперед, ЩО ви, маючи постійний негатив, несете дітям? Якщо ви справжній митець, знавець музики,то можна завжди знайти ,де втілити в життя свої навики та знання! З вашого коментаря аж сочиться совкове мислення та примітив, на місці директора я б позбавилася вас і взяла на роботу молоду ,творчу,позитивну людину,що не ниє, а ПРАЦЮЄ!

   • Скоблей Лідія Степанівна

    Мені жаль Вас ,колего, бо у Вас не те, що реформи не підуть , а взагалі, якийсь гнів на весь білий світ.У Вас по-моєму стан душі дуже дивний, а пишете про когось.Не дай , Боже ,Ви будете директором школи, то Ви заб’єте і совкове мислення. А хто з молодих учителів працює по -справжньому ,і де вони ті молоді колеги ?Мені Вас жаль,бо Ви дуже злі . Не гнівіть Бога.

 3. Почитал Ваши мнения. Есть одно НО. Предложи я вслух отправить районо на сертификацию, эти твари не дадут больше работать.

 4. Тетяна

  От скільки працюю і диву даюся… Як же треба не поважати працю вчителя ?… Постійно піддавати сумніву компетентність вчителів, які за мізерну зарплату перелопачують скільки роботи, що міністрам і не снилося. Я запрошую всіх горе реформаторів (які так і мітять урізати від учителів і додати важливості працівникам управлінських органів) до школи, щоб пройти так звану сертифікацію. Саме тут нікого не обдуриш. Всі хотять, щоб учителю не платити, а щоб він був генієм голодним. Вчитель повинен заробляти стільки, щоб мати кошти, як на те, щоб придбати передові технології, так і на пропаганду своїх винаходів,на підтримання зовнішнього вигляду,відпочинку, поїздок в інші країни,знайомство на свої очі з методами викладання, а не якісь горе доценти і т. ін. не розуміючи суті діла розповідають про вихапцем побачене та ще й перекручене по своєму розумінню. І потім туман наводять для всіх, щоб захистити якусь вищу ступінь. Я пригадую , коли вчителю підвищували заробітну плату тільки тоді, коли він пропрацював 5 років, потім 10, 15, 20.. Ні хтось зрозумів, що зекономити й вкрасти можна більше через атестаціі…Апетити виросли ще більші.Треба ввести не зрозумілу сертифікацію, тоді економія буде ще більшою. Хто цю єрунду пропонує- щиро відкриваю двері до класів будь якої школи. Кращої сертифікації не придумаєш! А ми всі повчимося.Поперевіряємо вашу роботу в кіпах зошитів, журналів, звітів нікому не потрібних, може хоч тоді керуюча верхівка задумається над тим , що вона реформує і для кого чи чого… Біда велика нашого суспільства, що культивується неповага до вчителя цілому суспільству, а цим розвалюється вся освітня галузь.Навпаки , зараз треба максимально підтримати вчителя , щоб престижною стала ця професія, а не виливати безпідставний бруд на людей, які є основою, фундаментом, і при тому міцним, для розвитку суспільства в кращих його традиціях. Допомогти треба вчителю, а не придумувати методи знищення кращих кадрів на педагогічній ниві.Задумайтеся горе реформатори!

 5. Сертифікація потрібна, для того щоб справедливо оцінювати і, відповідно, оплачувати роботу вчителя.
  Але для того, щоб сертифікація не перетворилася на заміну назви “атестація”, потрібно щоб спочатку пройшли сертифікацію, ті хто буде створювати правила сертифікації і ті хто буде організовувати та приймати рішення про результати сертифікації. Після того створити правила і висунути їх на обговорення. В правилах обов’язково потрібно передбачити запобіжники корупції і максимальну об’єктивність оцінювання педагогічної діяльності учителя. При цьому враховувати не “паперову творчість”, а результати роботи: успішність учнів (ЗНО, олімпіади, конкурси), оцінка учнями, батьками, випускниками, громадськістю, колегами.

  • Що так ЕГЭ? Начебто в Україні ЗНО, а ніяке не ЕГЭ.

  • Хм… “оцінка учнями, батьками, випускниками, громадськістю, колегами.”
   У селі батьки вам наоцінюють. Не один вчитель на їх думку не буде фаховим!!! (При цьму навчальний заклад – один з найкращих на півдні України.) Так принаймні виявилося у нас, коли вчителі підтримали децентралізацію. Тепер педагоги – вороги! Не дають спокійно жити в селі! Уявляю, як будуть радіти, якщо їм дати такий інструмент. І взагалі як вони можуть оцінити фахову майстерність вчителя? Вони що спеціалісти в цьому питанні?????

  • “враховувати не “паперову творчість”, а результати роботи: успішність учнів (ЗНО, олімпіади, конкурси), оцінка учнями, батьками, випускниками, громадськістю, колегами” – ці рядки зачепили. Що мається на увазі під паперовою творчістю? Працюю в сільській школі. Не погоджусь ніколи з тим, що рівень професіоналізму у сільських вчителів нижчий, ніж у колег з міських шкіл. Моя дочка із золотою медаллю закінчила гімназію у райцентрі. Звичайно, що результати навченості в учнів гімназії буде кращий, аніж у моїх, учнів звичайної сільської школи. Адже в школи у містах проводять вступні іспити, конкурси. Нам же приходиться вчити всіх без відбору. Відповідно, результати учнів будь далеко не такі. А олімпіади! Про які високі результати можна говорити, коли у великих школах є профільні класи, а мене змушують вести на олімпіаду учня, який вивчає предмет на академічному, а часом і на рівні стандарту. Не можна за результатами успішності учнів говорити про майстерність та професійність вчителя. Ніяке світило педагогіки не зможе показати результати, коли в класі частина учнів не мають зошита, частина учнів пропускає уроки, а батьки не цікавляться навчанням дітей. Звичайно, є винятки, але це винятки. Тому часом вчителю допомагає і оця “паперова творчість”, коли він зможе свої ідеї, вміння донести до колег.

 6. Поплавская Марина

  Полностью согласна с Элеонорой. Писанина, которой сейчас загружены учителя – просто зашкаливает, увлечение наших руководителей “инновационными методами преподавания” под которыми они в большинстве своём понимают использование компьютерных технологий на уроках( кто-нибудь может объяснить им, наконец, что компьютер перестал быть инновацией ещё в прошлом веке?!!!!). И почему, если учитель не может создать презентацию или работать в фотошопе – он плохой учитель? Покаким критериям вообще они собираются нас оценивать? И прежде, чем перейти к сертификации учителей – они сами готовы пройти эту сертификацию? Сугубо добровольно, разумеется…..

  • Сертифікація потрібна для того, щоб учителі писали слова “Покаким” окремо – “По каким”.

 7. Своєю сертифікацією вони ставлять під сумнів виданий диплом ДЕРЖАВНОГО зразка. Реформатори…

  • “диплом ДЕРЖАВНОГО зразка” надає тільки право стати вчителем, а для того щоб бути ним треба вчитися все наступне життя, принаймні стільки скільки працюєш учителем.

   • Знайдіть колоду у своєму оці, ви ж так бачите смітинку у чужому оці. Пишіть грамотно самі, раз помилки в інших виправляєте.

   • А щоб вчитель міг все життя вчитися, дбати про свій професійний та загальний рівень, то, мабуть, треба гідно оплачувати його працю. Бо на даний момент вчитель думає, де б заробити ще гривню-дві, щоб не померти з голоду.
    Та і далеко не найкращі випускники обирають професію вчителя саме через рівень заробітної плати. Яку освіту буде мати держава через кілька років, якщо педагогічной фах обирають “середнячки” в навчанні.

   • Скоблей Лідія Степанівна

    Ви всім робите зауваження, аж соромно,а у вас теж є помилки.Ви кидаєте камінь у чужий город, а у своєму нічого не бачите. Ви до всіх різко та із зневагою відноситесь.Це не по-людськи. Подумайте про це.

 8. Элеонора

  Опять популистские прожекты или хоть один министр выполнит свои обещания?
  К тому же, если бы в нашей стране выполнялись существующие законы, то, исходя из тарифной сетки и минимальной заработной платы, т.е. мин.З/пл * коэффициент (зависящий от квалификации, стажа и т.п.), все бюджетники получали бы в 2-3 раза больше, чем сейчас. Только сумму, которую дает наше правительство умножать на этот несчастный коэффициент, они сами берут с потолка, чтобы рабам исключительно до следующей зарплаты дотянуть хватало (( Это к вопросу об очередной годовщине попрания главного закона страны – Конституции!
  Если бы профсоюзы работников медицины и образования были принципиальными, а не карманными, давно бы положили конец этому бессовестному унижению работников бюджетной сферы.
  И , второй момент. О какой сертификации речь, когда каждый учитель раз в пять лет, кроме основой педагогической и воспитательной деятельности, кроме курсов повышения квалификации, сдает аттестацию на которую писанины, бумаг, конкурсов, инноваций, видео и фотоотчетов, презентаций, мероприятий с детьми, грамот, медалей, разработок и публикаций – целыми томами все пять лет готовят, и все это – во внерабочее время?!!! В чем будет заключаться сертификация? Переименуют аттестацию в сертификацию или заставят еще кучу аналогичной работы выполнять, за свои деньги, в нерабочее время и за копеечную в итоге зарплату (три минимальных: 1450*3 )?!

  • Поплавская Марина

   Спасибо,Элеонора!Очень верно и по сути. И ещё хотелось бы уточнить у уважаемой госпожи министра – прежде чем предлагать сертификацию учителям – она с сотрудниками своего министерства готова лично пройти её? Сугубо добровольно, разумеется. Чтобы рядовые учителя, наконец, поняли, почему чиновники получают заоблачные зарплаты там, где главным делом является УЧИТЬ ДЕТЕЙ.

  • Погоджуюсь з автором на 100%

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Яндекс.Метрика