Виготовлення персонажів із казок з природних матеріалів (1 клас. Трудове навчання)

Тема: «Виготовлення персонажів із казок з природних матеріалів».

Мета: продовжувати вчити учнів працювати з природним матеріалом, створювати з нього природні вироби; удосконалювати вміння з’єднувати окремі деталі в готовий виріб; розвивати творчість і фантазію; виховувати любов до казок та бажання створювати красиві речі з природного матеріалу власними руками.

Обладнання: шишки соснові та ялинові, жолуді, каштани, горіхові шкаралупки, шило, клей ПВА, пластилін, ножиці, сірникові палички, мох, зразки виробів, малюнок із зображенням лісу, фанерна підставка, малюнок лісовика.

Тип уроку: комбінований.

Методи і прийоми роботи:розповідь, бесіда, пояснення, гра, практична робота, інструктаж.

Хід уроку

І. Організація класу:

Влітку холодить,

Восени живить,

Взимку гріє. (Ліс)

  1. Повідомлення теми і мети уроку:

Багато лісу — не губи,

Мало лісу — бережи,

Немає лісу — посади.

III. Засвоєння нових знань:

  1. Казка про ліс:

— А зараз послухайте обіцяну казку про ліс.

Звучить тиха мелодія. Учитель читає казку Ю. Дмитрієва «Ліс».

  1. Планування наступних дій, відбір матеріалів та інструментів:
  2. Бесіда з учнями.
  1. Послідовність виконання композиції.

(Нагадую правила користування шилом. Учні вибирають природний матеріал і спочатку за зразком виготовляють гриби, а потім підбирають матеріал для «дерев» і викладають все це на фанерну основу. Після цього вкривають площину мохом.)

  1. Фізкультхвилинка:
  2. Практична діяльність учнів

Я метелика спіймаю.

А метелик не схотів —

Геть від мене полетів.

Я біжу, біжу, біжу,

Я метелика зловлю.

(Далі продовжується робота зі створення образів птахів, звірів та комах. Діти створюють вироби на основі розгляду таблиць-зразків та за власним задумом Попередньо опитую про їх задум і про те, з якого матеріалу вони будуть створювати вироби. За необхідності даю окремим учням поради щодо вибору матеріалу та способів з’єднання деталей)

VII. Вербальне оцінювання та аналіз робіт:

(Старанність, колективна творчість, натхнення, почуття дружби у бажанні зробити гарний витвір власними руками тощо)

VIII. Підсумок уроку:

Я вдячна вам за роботу на уроці! Ви молодці!

Exit mobile version