Тема: «Значення праці в житті людини. Правила організації робочого місця. Загальні правила безпеки життя на уроках трудового навчання». (1 клас. Трудове навчання)

Мета: ознайомити учнів з різноманітністю професій та місцем праці в житті людини; з правилами організації робочого місця на уроці, правилами безпеки життя; формувати елементарні вміння безпечної роботи з інструментами та пристосуваннями; виховувати охайність, поважне ставлення до праці, до людей праці.
Обладнання: предметні малюнки, роздатковий матеріал.
Тип уроку: комбінований.
Методи і прийоми роботи: бесіда, пояснення, гра, робота на картках, робота в парі.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

  1. Привітання:

Землі нашій уклоніться
За щасливий день вчорашній.
Всі до сонця потягніться,
Вліво, вправо нахиліться,
Веретенцем покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте
І за парти тихо сядьте.

  1. Перевірка готовності до уроку.
  2. Упорядкування робочих місць.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

ІІІ. Засвоєння нових знань, умінь, навичок.

  1. Вступна бесіда:
  1. Бесіда про професії людини. Робота над загадками:

На дошці — малюнки із зображенням людей різних професій.

Дітлахам їх віддає.

Міста Знань постійний житель —

Носить горде ймення… (вчитель).

В них несправність виправляє.

Котеняті чи курчаті

Дасть пігулку чи відвар Друг тварин… (ветеринар).

Від чужих обороняти

День і ніч завжди готовий

Мужній захисник.,, (військовий).

Носять назву… (будівельник).

Адже він штурвал тримає.

Через море й океан

Водить судно… (капітан).

І товар пропонувати.

Зошит, книгу, олівець

Видає нам… (продавець).

Кущики попідстригає…

Для рослинок — чарівник,

Любить землю… (садівник).

В мулі залишки галери…

Відшукає все це враз

Під водою… (водолаз).

  1. Гра «Знайди пару».

Робота у парах: перед дітьми лежать малюнки із зображенням професій: учителя, перукаря, продавця, водія, лікаря, кухаря, швачки і малюнки із зображенням інструментів та приладдя: ножиці, указка, ваги, голка, нитки, ніж, руль. Учні мають знайти пари малюнків: перукар – ножиці і т. д.

  1. Фізкультхвилинка:

На носках стоїть весь клас,
Два присіли, руки вниз,
На сусіда подивись.
Раз! — і вгору,
Два! — і вниз,
На сусіда подивись.
Будем дружно ми вставати,
Щоб ногам роботу дати.
Раз присіли, два – піднялись.
Хай мужніє ваше тіло.
Хто старався присідати,
Може вже відпочивати.

  1. Ознайомлення з правилами безпеки на уроках трудового навчання:
  1. Бесіда про організацію робочого місця учнів:

ІV. Узагальнення і систематизація отриманих знань:

  1. Розгляд виставки дитячих виробів:
  1. Зарядка для очей.
  2. Гра «Що з чого?»:

– З’єднайте стрілочками предмети та матеріали, з яких вони зроблені:

VII.    Підсумок уроку:

Шкільне життя

Exit mobile version