Тема: «Загальні уявлення про папір та його виробництво. Види паперу. Економне використання паперу». (1 клас. Трудове навчання)

Мета: ознайомити учнів з історією виникнення та властивостями паперу, його видами; розвивати увагу, мислення, виховувати бережне ставлення до речей зроблених з паперу
Обладнання: предметні малюнки, колекція «Види паперу», підручник.
Тип уроку: комбінований.
Методи і прийоми роботи:розповідь, бесіда, пояснення, гра, робота з підручником, практична робота.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

  1. Привітання:

Всіх покликав на урок.

Тож сідайте всі в рядок —

Починається урок.

  1. Перевірка готовності до уроку.
  2. Упорядкування робочих місць.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності:

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Розповідь учителя про історію виникнення паперу.
  1. Розгляд таблиці із зображенням послідовності процесу виготовлення паперу.
  2. Гра «Що з чого зроблено?»

1) Речі зроблені з деревини.

Швидко мчать мене з гори. (Лижі)

І залишу слід помітний там, де носом проведу.

В дерев’яному кожусі я завжди вам прислужуся:

І дорослим, і малятам — всім, хто любить малювати. (Олівець)

2) Речі, зроблені з металу.

Нею цвяхи забиваю. (Молоток)

Вовк сталевий, гострий ніс,

Бавовняний має хвіст. (Голка з ниткою)

3) Речі, зроблені зі скла.

В темряві горить вона . (Лампочка)

4) Речі, зроблені з гуми.

А все вище й вище скаче. (М’яч)

Ходимо туди-сюди.

Коли дощ чи мокрий сніг,

Не промочиш з нами ніг! (Гумові чобітки)

  1. Ознайомлення з властивостями паперу.

1) Розповідь учителя.

2) Знайомство із статтею підручника (с. 20).

  1. Перегляд колекції «Види паперу».
  2. Фізкультхвилинка.
  3. Практична робота:
  4. Скручування трубочок.
  5. Розривання паперу на частини.
  6. Відривання смужки від аркуша.
  7. Складання паперу.
  8. Розгляд зразків виробу
  9. Відгадування загадки.

І світить нам, і гріє,
Ніщо без нього не росте,
І всяк йому радіє.
Радієш ти, радію я,
Радіють луки, поле, гай,
Радіє з краю в край земля.

А що за диво, відгадай! (Сонце)

  1. Технологія виготовлення виробу «Закладинка».
  2. Самостійна робота учнів:

Лунає тиха музика, діти працюють. За необхідності вчитель допомагає тим учням, які того потребують.

VІІ. Підсумок уроку

  1. Виставка дитячих робіт.
  2. Підсумкова бесіда:

VIII. Прибирання робочих місць.

Шкільне життя

Exit mobile version