Тема: Різноманітність форм навколишнього світу. Прості геометричні форми: площинні – прямокутник, квадрат, трикутник, коло, овал; об’ємні – куб, циліндр, конус, куля. Святкові прапорці (1 клас. Образотворче мистецтво)

Мета: формувати первинне уявлення про прості геометричні форми (пласкі — прямокутник, квадрат, трикутник, коло, овал; об’ємні — куб, циліндр, конус, куля); розвивати комбінаторні здібності, образне, логічне, просторове мислення; учити розрізняти геометричні фігури (площинні та об’ємні); формувати в дітей уміння аналізувати, узагальнювати; розвивати кмітливість; виховувати акуратність, увагу; навчати міркувати, стимулювати розвиток допитливості.
Обладнання: набір геометричних фігур (пласких – квадрат, коло, овал, трикутник, прямокутник та об’ємних – куб, циліндр, конус, куля), простий олівець, кольорові олівці, гумка.

Хід уроку

І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

  1. Бесіда:

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності:

  1. Розповідь учителя:
  1. Пояснення нового матеріалу:
  2. Демонстрація геометричних фігур:

(Учитель демонструє учням геометричні фігури і нагадує їх назви.)

  1. Гра «Святкова геометрія»:

(Учитель роздає учням заздалегідь вирізані з картону геометричні фігури.)

  1. Розповідь учителя:

(Учитель демонструє зображення різних предметів, пропонує учням назвати геометричні фігури, на які вони схожі.)

(Учитель демонструє та називає об’ємні геометричні форми, учні знаходять на зображеннях схожі на них елементи і називають геометричні форми, з яких вони складаються.)

  1. Актуалізація вивченого матеріалу:
  2. Творче завдання:

(Учитель пропонує учням відгадати загадку.)

За хмари, в сонячну блакить
Я легко, вільно, швидко
Отак би й полетіла вмить,
Якби не клята нитка!

(Повітряна кулька)

Учитель пропонує учням намалювати кольоровими олівцями різнокольорові повітряні кульки та прапорці, пояснює послідовність виконання завдання.

(Учитель демонструє справжні повітряні кульки.)

На дошці намальований вертикальний прямокутник. Учитель показує, як скомпонувати загальну форму малюнка, щоб на аркуші не залишалося порожнього простору, потім виконує роботу на дошці, завершуючи форму крок за кроком. Учитель показує, як виконати роботу спочатку простим олівцем, а потім – кольоровими олівцями.

  1. Підбиття підсумків:

Обговорення учнівських робіт
Відбувається обговорення учнівських робіт.
Із малюнків створюють виставку «Святкова геометрія».

Шкільне життя

Exit mobile version