Тема: Безпека твого дому (Основи здоров’я 6 клас. Нова програма)

Мета: ознайомити учнів із правилами користування газовими приладами, електроприладами, водогоном, тепловими мережами; відпрацювати порядок дій у разі потрапляння в небезпечну ситуацію; розвивати навички безпечного користування побутовими приладами й комунікаційними мережами; виховувати спостережливість та уважність.
Обладнання: Підручник  для  6-го  кл.  загальноосв.  навч.  закл.  /  І.  Д.  Бех,  Т.  В.  Воронцова, В.  С.  Пономаренко,  С.  В.  Страшко.  —  К.:  Видавництво «Алатон»,  2014.  —  200  с., наочність.
Тип уроку: комбінований
Терміни: «комунікації».
Очікувані результати
Після цього уроку учні зможуть:

ХІД УРОКУ
І.  Організаційний момент
Повідомлення теми та мети уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Обговорення

  1. Що таке електроприлади?
  2. Які існують системи опалення будинку?
  3. Чому газ може бути небезпечним?
  4. Що відноситься до побутової хімії?

ІІІ.  Мотивація навчальної діяльності
Мозковий штурм

ІV. Вивчення нового матеріалу
Робота в групах «Комунікації»

  1. Які комунікації, електричні прилади і препарати побутової хімії використовують у цих приміщеннях;
  2. Які небезпечні ситуації там можуть виникнути.

Руханка «Дім, господар, землетрус»

Об’єднатися в трійки. Двоє беруться за руки. Вони — будинок. Один заходить усередину. Він — господар. За командою «Будинок» будинки міняються місцями. За командою «Господар», господарі міняються місцями. За командою «Землетрус» усі міняються місцями.

Робота в групах, взаємонавчання

– група «електрика»;
– група «газ»;
– група «вода»
– група «хімія».
Слово вчителя: «У кожному будинку бажано мати всі комунальні вигоди — електрику, газ, водогін. Жодна оселя не обійдеться й без препаратів побутової хімії. Добре, коли в одному домі живуть фахівці з усіх питань. Поселіться в будинки по чотири. У кожному будинку має жити фахівець з електрики, газової служби, сантехнік і хімік. Поділіться з іншими мешканцями будинку своїми знаннями і вміннями.

Підсумкове завдання

V. Закріплення знань учнів
Завдання

  1. Яких правил слід додержуватися під час користування електроприладами?
  2. Чому небезпечно користуватися електроприладами у вологому приміщенні?
  3. Розкажи, як вмикатимеш у розетку та вимикатимеш електричний прилад, якщо шнур відокремлено від нього.
    1. До яких наслідків може призвести нехтування правилами безпечного користування електроприладами?

Ситуаційні завдання
Як діятимеш, якщо:
– у ввімкненому в розетку телевізорі щось затріщало та зникло зображення?
– у настільній лампі перегоріла лампочка?

Запитання:
– Назвіть небезпечні ситуації, що можуть виникнути в житловому будинку.
– Що робити, коли в кухні чути запах газу?
– Що треба зробити, якщо протікає батарея теплової мережі?
– Де знаходиться вентиль, що перекриває водогін?

VІ. Домашнє завдання

  1. Опрацювати § 26

Підсумки
Безпека оселі передусім залежить від її мешканців.

Порушення правил користування електричними приладами призводить до ураження електричним струмом або до пожежі. Витікання газу може спричинити вибух або отруєння.

У твоєму віці вчитись користуватися водогоном, електричними та газовими приладами можна тільки під наглядом дорослих.

Перед тим як користуватися препаратами побутової хімії, уважно прочитай інструкцію і застереження. Намагайся уникати контактів з препаратами четвертої групи.

Шкільне життя

Exit mobile version