Прикраси для ялинки. Підбір матеріалів для виготовлення прикрас з паперу. Послідовність дій під час виготовлення ялинкових іграшок з паперу (1 клас. Трудове навчання)

Тема: «Прикраси для ялинки. Підбір матеріалів для виготовлення прикрас з паперу. Послідовність дій під час виготовлення ялинкових іграшок з паперу».

Мета: вчити учнів складання та вирізування паперу симетричної форми; ознайомити учнів із витинанкою як видом декоративної творчості; виховувати естетичні почуття, любов до природи.

Обладнання: папір білого кольору, ножиці, прості олівці, зразки витинанок, технологічна карта.

Тип уроку: комбінований.

Методи і прийоми роботи:розповідь, бесіда, пояснення, гра, практична робота, інструктаж.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

  1. Привітання:

Схаменіться, не крутіться!

Любі, я вас всіх вітаю,

Творчості від вас чекаю.

  1. Перевірка готовності до уроку.
  2. Упорядкування робочих місць.

ІІ. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності:

На чорну землю ми упали —

Накрили килимом пухнастим,

А ще мереживом сріблястим.

Милуйтеся нами, любі діти,

Адже не гірші ми за квіти. (Сніжинки)

IIІ. Засвоєння нового навчального матеріалу:

  1. Розповідь учителя:

З паперу вирізані всі,

Ось перед вами витинанки —

Зразки чудової краси.

Легкі, прозорі, мов пушинки,

Цілком нагадують вони

Серветки, зірочки, сніжинки —

Казковий витвір давнини.

Готують їх і витинають

Здебільш до новорічних свят.

Ними ялинки прикрашають,

Панелі залів і кімнат.

Ажурні витончені стрічки

Клеять на шафи і полички.

А ті, що мають форму кіл,

Кладуть під печиво на стіл.

Щоб їх навчитись витинати,

Для цього слід приготувати

Робочих приладів набір,

І в першу чергу треба взяти

Тонкий серветковий папір.

  1. Послідовність виконання сніжинки:
  2. Беремо папір квадратної форми, складаємо його навпіл (по діагоналі).
  3. Утворений трикутник складаємо ще раз навпіл.
  4. Повторюємо ще два рази попередню дію.
  5. На утвореній фігурі простим олівцем наносимо біля лінії згину контури

майбутньої витинанки, залишаючи вершину (центр) без лінії прорізу.

  1. Вирізаємо ножицями виріб по контурній лінії.
  2. Розгортаємо утворену витинанку.
  3. Фізкультхвилинка

Все подвір’я стало білим.

Поклювали, походили,

Піднялись та й полетіли.

Гуси летять-відлітають,

А діти тихенько за парти сідають.

ІV. Практична робота учнів:

  1. Поточний інструктаж:

Діти разом з учителем виконують послідовну роботу з вирізування сніжинок (перед вирізуванням пригадали правила роботи з ножицями).

  1. Індивідуальний інструктаж.
  2. Аналіз помилок.
  3. Підсумок уроку:

1.Виставка дитячих робіт.

  1. Підсумкова бесіда:
  1. Прибирання робочого місця
Exit mobile version