Позакласне читання. Е. Т. А. Гофман «Золотий горнець» (10 клас. Зарубіжна література)

Позакласне читання. Е. Т. А. Гофман «Золотий горнець».

Мета: формування предметних компетенцій: поглибити знання про творчість Гофмана; ознайомити учнів із твором Е. Т. А. Гофмана «Золотий горнець»; прищеплювати інтерес до літератури та мистецтва; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: розвивати навички оцінювання культурно-мистецьких явищ; комунікативної: розвивати навички роботи в парі та в колективі; інформаційної: розвивати навички роботи із підручником та уміння критично оцінювати теоретичний матеріал; загальнокультурної: прищеплювати прагнення до літературної освіти, естетичний смак; розширювати світогляд школярів.

Тип уроку: урок позакласного читання з елементами аналізу епічного твору.

Обладнання: текст твору.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ІІІ. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

  1. Бесіда на первинне сприйняття твору
  1. Колективне складання схеми «ланцюжок сюжетної лінії твору»

Пригода біля Чорної брами — Прокляття старої відьми — Роздуми під бузиною — Три змійки. Почуття кохання ® Уранішнє піднесення та ще одна зустріч із відьмою — Натхнення від кохання — Розповідь Серпентини — Відчуття скляної сулії — Наступна сутичка із відьмою; відмова одружитися із Веронікою — Двобій добра і зла — Перемога.

  1. Переказ тексту
  1. Творче завдання

ІV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

  1. Бесіда
  1. Постановка та розв’язання проблемних ситуацій (робота в групах)

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготуватися до контрольної роботи за темою «Література доби Просвітництва та доби Романтизму. Творчість Й. В. Ґете та Е. Т. А. Гофмана».

Exit mobile version