Композиції за мотивами казок. Правила безпечного користування інструментами та пристосуваннями (1 клас. Трудове навчання)

Тема: «Композиції за мотивами казок. Правила безпечного користування інструментами та пристосуваннями».

Мета: вдосконалювати вміння та навички роботи з природним матеріалом; навчити виготовляти вироби із сухого листя, гілочок дерев та квітів; розвивати творче мислення, уяву, охайність; виховувати самостійність, працьовитість, пізнавальний інтерес.

Обладнання: картон, кольоровий папір ножиці, клей, пензлики, серветки для рук, сухе листя, гілочки дерев, квітів, ілюстрації лісових тварин та птахів.

Тип уроку: комбінований.

Методи і прийоми роботи:розповідь, бесіда, пояснення, гра, практична робота, інструктаж.

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку:

ІV. Засвоєння нових знань:

  1. Бесіда з метою актуалізації опорних знань:

Вітер дерева гойдає,

Колише він їх та хитає.

Листя з дерев опадають,

У вирій птахи відлітають.

  1. Гра «Прочитайте назву пташок»

К Ш А П Р Г К А

В У Ж Р Е А Ь Л

О С О Л Й Е В

К Л А Т С І А В

(Шпак, грак, журавель, соловей, ластівка)

  1. Відгадування загадок:

В неї білі щічки.

Сірі лапки, чорна шапка.

Фартушок жовтенький,

Голосок тоненький.

Та ж ця пташка невеличка

Називається… (синичка).

Всі дерева слухаю (Дятел)

У сірій свитинці

По дворах стрибає,

Крихітки збирає. (Горобець)

У нього тисячі синів.

Всім шапки справляє,

А собі не має. (Дуб, жолуді)

Робота з підручником (С. 53).

Учитель нагадує дітям правила роботи з пластиліном, а також з природним матеріалом.

  1. Практична робота:
  2. Інструктаж:

Видумуй, пробуй, твори!

Розум, фантазію ти прояви!

  1. Практична робота:

Учні самостійно обирають природні матеріали для виготовлення окремих деталей іграшок і розпочинають виготовлення іграшок.

  1. Фізкультхвилинка:

Горобцю не до науки, —

Ох, давно вже терплять муки!

Затекли і ніжка, й крила,

Горобчиха зве до діла:

— Ану, славні малюки,

Стали струнко, як грибки,

Крила вгору піднімайте,

Ними добре помахайте,

Головою покрутіть,

Навкруг себе оберніться,

Швидше, швидше, не лініться!

Стане легко й добре враз!

Відпочили всі? Гаразд!

Учні продовжують виконання роботи. Вчитель стежить за правильністю скріплення окремих деталей, за необхідності надає допомогу.

VІІ. Підсумок уроку:

  1. Виставка учнівських робіт.
  2. Аналіз і вербальна оцінка робіт.

Аналізуючи роботи, вчитель звертає увагу учнів на творчий підхід до виконання завдання. Визначаються найкращі роботи, які відбираються на виставку.

  1. Підсумкова бесіда:
Exit mobile version