Заняття з елементами тренінгу «Детективна історія» + Презентація

Автор: Дроздова Оксана Володимирівна

Навчальний заклад: Більмацька СЗОШ І-ІІІ ст. “Інтелект”

Заняття з елементами тренінгу «Детективна історія»

Мета: вчити дітей цінувати та виховувати потребу в милосерді, толерантності, чесності, доброті, повазі; виховувати активну, позитивну життєву позицію та формувати вміння взаємодіяти з оточуючими; формувати бажання постійного самовдосконалення.

Завдання :

Обладнання: мультимедійна дошка; ватман з нанесеними на ньому літерами до вправи 1; спеціально виготовлені відбитки пальців та слідів; два білих аркуша паперу формату А5; фарби; презентація з зображенням різних казок; нарізка відео з висловами вовка (необхідно вибрати загальні фрази, без конкретних відповідей); буклет «Пам’ятка безпеки».

Хід заняття

1 Вступне слово соціального педагога. Повідомлення теми заняття.

– Доброго дня, шановні діти! Сьогодні нас чекає надзвичайна пригода. А яка саме, ми з вами маємо зрозуміти розгадавши ось цю складну загадку. (Демонструється ватман з літерами)

– Ви бачите перед собою таку табличку з літерами, необхідно зрозуміти які ж слова зашифровані у цій табличці.

Діти відгадують,  педагог записує відповіді на дошці.

– Молодці! Виявляється ви дуже розумні, а це значить, що наше заняття має вам сподобатись. І як ви вже здогадались на нас чекає надзвичайна пригода під назвою «Детективна історія». Кожен з нас , сьогодні зможе відчути себе справжнім детективом. Але для початку повторимо правила роботи в групі.

  1. Вправа « Правила»

Мета: повторити правила, створити  доброзичливу атмосферу.

(правила висвітлюються у презентації)

  1. Вправа «Я детектив» (самопрезентація)

Мета: підвищити рівень згуртованості групи, надати можливість учасникам проявити індивідуальність, формувати вміння зв’язно висловлювати думки.

Кожен учень по черзі називає своє ім’я і свої позитивні риси характеру, обов’язково закінчуючи свій виступ фразою «Я детектив!»

Педагог опитує учнів відносно змісту казки.

(Демонстрація знайдених доказів).

  1. Практична робота №1

Мета: зорієнтувати учасників на пошуки значущих для них способів діяльності.

Учні вимірюють слід, порівнюють його форму зі взуттям, роблять висновки. Після завершення роботи учні самостійно визначають хто з них буде презентувати результати колективної роботи.

  1. Практична робота №2

Мета: формування в учнів приймати нестандартні рішення, знаходити шляхи вирішення.

– Для цього візьміть будь–ласка один чистий аркуш паперу, що лежить у вас на парті, та кольорові фарби. За допомогою фарб діти, разом з педагогом, роблять відтиски своїх пальців на папері. Коли усі закінчили педагог разом з дітьми уважно роздивляються кожен відбиток і аналізують його, порівнюють з доказами.

Учні висловлюють свої думки.

  1. Фізкультхвилинка
  2. Вікторина «Вгадай казку»

Мета: за допомогою ілюстрацій допомогти дітям згадати назви і зміст знайомих казок

Дітям демонструються зображення з різних мультиків, казок, де фігурує цей персонаж, їхнє завдання вгадати казку, та описати який же поганий вчинок зробив у цій казці вовк.

  1. Вправа «Допит підозрюваного»

Мета: розвивати знання про відповідальність своїх дій , вчинків, розвивати уміння брати приклад з хорошої поведінки людей.

Учні працюють 5 хв.

– Отже, давайте почнемо допит. Особисто вовка до школи не пустили, бо він підозрюваний, але ми з ним зможемо поспілкуватись по скайпу.

Педагог, разом з дітьми обирають найактуальніші питання, потім учні кожен по черзі опитують підозрюваного. При цьому педагог після кожного питання вмикає відеозапис з відповідями вовка.

Учні пропонують свої варіанти. Вчитель націлює на милосердні вчинки.

  1. Рефлексія:

Мета: закріпити в учасників знання, отримані в ході заняття, зв’язати їх з власним життям.

Висновок: існують правила, які є певними нормами поведінки людей, описують все те, що людина повинна робити і як діяти там, де є ці правила.

  1. Опрацювання пам’яток з правилами безпеки.

Дітям роздаються буклети.

Мета: з’ясувати суть поняття насильства, надати інформацію про те, як можна захистити себе, відпрацювання власної активної позиції.

Слово педагога:

–  У всякому разі ми молодці, виконали своє завдання. Як детективи – довели провину вовка, ми всі дуже гарні детективи! Давайте поаплодуємо собі!

Exit mobile version