ГоловнеУчительська

Заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей розповів про очікувані зміни у загальній середній освіті під час брифінгу

Заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей розповів про очікувані зміни у загальній середній освіті під час брифінгу, що відбувся перед початком прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України 10 листопада 2015 року.

Павло Хобзей повідомив, що зараз Міністерство працює над базовим законом «Про освіту», а також проводиться паралельна робота над законопроектом «Про загальну середню освіту». «Закон має окреслити певні рамки тієї школи, яка б задовольняла потреби батьків, учнів, суспільство і, безумовно, вчителів», – підкреслив заступник Міністра.

За словами Павла Хобзея, у проекті закону «Про освіту» закладені поняття структури школи та її тривалості. Так, пропонується 12-річна школа, а структура школи складатиметься з початкової – 4 роки навчання, базової – 5 років, старшої – 3 роки. Заступник Міністра зазначив, що саме до старшої школи додається один рік навчання, дванадцятий. «Якщо ми сьогодні порівняємо одинадцятирічну школу, зокрема, базову, старшу, то один рік навчання було додано до початкової. Сьогодні за показником параметру часу навчання учні основної і старшої шкіл навчаються менше на один рік, ніж за часи радянської школи, бо там була шестиденка», – пояснив Павло Хобзей.

На думку Павла Хобзея, раніше не вдавалося запровадити 12-річну освіту тому, що не було зміни мережі навчальних закладів. Сьогодні пропонується старшу школу відокремити від основної та провести зовнішнє незалежне оцінювання всіх випускників основної школи. «Частина учнів, які матимуть кращі академічні здобутки, продовжать своє навчання в новостворених академічних ліцеях», – зазначив Павло Хобзей. Такі однопрофільні ліцеї навчатимуть учнів старшої школи у містах, багатопрофільні – у сільській місцевості.

Заступник Міністра підкреслив, що одна із проблем школи, на яку всі нарікають сьогодні – це багатопредметність. Зараз у старшій школі вивчається 14 різних предметів, у новій старшій школі їх буде не більше 6-8. Учні обиратимуть профіль та ті дисципліни, що їм потрібні, а також рівень, за яким вони будуть навчатися. «Після завершення реформи децентралізації, адміністративно-територіального устрою, коли будуть прийняті необхідні закони, старша школа підпорядковуватиметься районам, а початкова та основна – громадам», – додав Павло Хобзей.

Заступник Міністра наголосив, що якість освіти у школі залежить від учителя, змісту освіти і навчального середовища. Якщо зміст, як вважає Павло Хобзей, можна змінити за допомогою закордонних партнерів, Національної академії педагогічних наук України, інститутів післядипломної освіти та кращих вчителів, то одне із важких завдань – це перевчати вчителів.

За словами Павла Хобзея, сьогодні Міністерство освіти і науки за дорученням Прем’єр-міністра України працює над розробкою програми з вивчення іноземної мови. «І ту модель перенавчання, підвищення рівня вчителів та забезпечення їх матеріалами ми хочемо використати для навчання вчителів початкової школи», – зазначив заступник Міністра.

Павло Хобзей також нагадав, шо 6 листопада Рада директорів PISA (Programme for International Student Assessment) дала згоду на участь України у дослідженні для порівняння навичок з читання, математики та інших природничих дисциплін серед 15-річних підлітків з різних держав. «PISA – це той еталон, яким міряють якість освіти всіх країн. Тепер можна буде побачити, як освіта України позиціонується у порівнянні з іншими країнами», – додав заступник Міністра.

Після брифінгу Павло Хобзей відповів на запитання громадян щодо освіти, що надійшли на пряму телефонну лінію Уряду.

Back to top button